سیمرغسیمرغ
تازه های سیاسی

روزنامه واشنگتن پست با توجه به آغاز محاکمه روزنامه‌نگار جاسوس خود در ایران در مطلبی ضمن تلاش در بی‌گناه جلوه دادن این فرد به طور عجیبی این ماجرا را به موضوع بازرسی‌ها از ایران متصل کرد.

روزنامه «واشنگتن پست» در گزارشی که هیئت سردبیری این روزنامه در زمینه دادگاه سه‌شنبه هفته جاری «جیسون رضاییان» روزنامه‌نگار دستگیر شده‌اش در ایران به جرم جاسوسی منتشر کرده است، نوشت: ماجرای رضاییان نشان می‌دهد که ایران و شاید آمریکا هر  دو حتی با چشم‌انداز حصول توافق هسته‌ای تغییری در دشمنی با هم نمی‌دهند.این روزنامه در ادامه با تلاش در مبرا نشان دادن روزنامه نگار خود  از اتهام‌های وارده به طور آشکار نوشت: وزارت خارجه و کاخ سفید تاکنون از اظهار نظر در زمینه جاسوسی رضاییان خودداری کرده‌اند.

واشنگتن پست سپس این ماجرا را با قضیه نظارت احتمالی بازرسان آژانس بین‌المللی هسته‌ای از تاسیسات هسته‌ای و نظامی ایران (موردی که ایران آن‌را به طور صریح خط قرمز اعلام کرده است) وصل کرده و نوشت: با توجه به ماجرای رضاییان چه ضمانتی وجود دارد تا چنین رفتاری با ماموران آژانس بین‌المللی صورت نگیرد.

واشنگتن پست در بخشی دیگر مجبور به تصدیق اشراف دستگاه اطلاعاتی ایران در زمینه مقابله با جاسوسان خارجی و قاطعیت دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران شد و در خاتمه این ماجرا را تضییع حقوق بشر یک روزنامه‌نگار آمریکایی (!) نام نهاد و خواهان معذرت خواهی ایران در این زمینه از جیسون رضاییان شد.

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:farsnews.com

 

 

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
۵ تا ۲۵ سال حبس برای مرتکبین اسیدپاشی۵ تا ۲۵ سال حبس برای مرتکبین اسیدپاشی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر کردند: هر گاه شخصی مرتکب جرم اسیدپاشی شود و مجازات آن قصاص نباشد و این حکم به هر علنی مانند فرار مرتکب یا مصالحه اولیای دم، اجرا نشود، مرتکب علاوه بر پرداخت دیه یا ارش به حبس پنج تا بیش از 25 سال محکوم می شود

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X