سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 با اشاره به جلسه صبح امروز این کمیسیون، از انتقاد اتاق تعاون نسبت به وجود فساد در سازمان‌های مالیاتی و گمرک خبر داد.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 با اشاره به جلسه صبح امروز این کمیسیون، از انتقاد اتاق تعاون نسبت به وجود فساد در سازمان‌های مالیاتی و گمرک خبر داد.

اسماعیل جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در جلسه امروز کمیسیون نماینده اتاق تعاون از شکلی بودن اقدامات سازمان‌های مالیاتی و گمرک و وجود فساد در این سازمان‌ها انتقاد کرد و خواستار اصلاح ماهیتی فرآیندها در سازمان‌های مذکور برای بهبود فضای کسب و کار شد.

وی افزود: در جلسه امروز همچنین گزارش راهکارهای بهبود رتبه ایران در انجام کسب و کار بانک جهانی مورد بررسی قرار گرفت. همچنین سازمان مالیاتی روش رتبه‌بندی در گزارش بانک جهانی در نماگر پرداخت مالیات و اقدامات سازمان مالیاتی برای بهبود این نماگر از جمله اصلاح رویه‌های اجرایی، راه‌اندازی سامانه پرداخت الکترونیکی حقوق و دستمزد و الکترونیکی شدن فرآیند پرداخت را در گزارش خود مورد بررسی قرار داد.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 ادامه داد: سازمان گمرک نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات این سازمان برای بهبود نماگر تجارت فرامرزی با بازنگری در قانون امور گمرکی، اصلاح رویه‌های اجرایی، سیستم تصویربرادری از کالا و همکاری در راه‌اندازی پنجره واحد تجاری ارائه کرد.

به گفته جلیلی، سازمان بورس نیز گزارشی از اقدامات این سازمان برای بهبود نماگر حمایت از سهامداران خرد از جمله اصلاح قسمتی از قانون تجارت، اصلاح دستورالعمل الزامات افشای اطلاعات و تصویب معاملات اشخاص وابسته ناشران بورسی و فرابورسی را در جلسه کمیسیون ارائه کرد.

منبع: ایسنا

 

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
حمله هوایی ترکیه به شمال عراق حمله هوایی ترکیه به شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‎ای از انهدام مقر تسلیحاتی، پناهگاه و انبارهای مهمات متعلق به گروه تروریستی پ‌ک‌ک در عملیات نیروهای هوایی این کشور به شمال عراق خبر داد

 
X