وزیر خارجه کشورمان برای شرکت در چهل و دومین اجلاس وزاری خارجه کشورهای اسلامی به کویت وارد شد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدجواد ظریف پس از سفری چند ساعته و کوتاه به عمان و دیدار با وزرای کشور و امور خارجه عمان و امضای توافق‌نامه تعیین مرزهای دریایی میان دو کشور از مسقط وارد کویت شد و در فرودگاه مورد استقبال سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور قرار گرفت.

چهل و دومین اجلاس وزرای خارجه کشورهای اسلامی به مدت دو روز از فردا در کویت برگزار خواهد شد. طبق برنامه پیش‌بینی شده محمد جواد ظریف در روز چهارشنبه در این اجلاس سخنرانی خواهد کرد.

براساس این گزارش در نشست این دوره گروه تماس وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی که با موضوع «رویکرد مشترک برای تقویت سازش و مقابله با تروریسم» برگزار می‌شود ، آخرین تحولات سومالی، حمایت از گام‌های توسعه‌ای و بازسازی بررسی و نیز نشستی ویژه برای بررسی راه‌های ضامن تعیین استراتژی فعال برای مقابله با تروریسم، افراطی گری همراه با خشونت و اسلام هراسی تشکیل خواهد شد.

در کنار موضوعات سیاسی انتظار می‌رود در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، انسانی، علوم و تکنولوژی و نیز در مورد مقابله با تروریسم و درگیری‌های فعلی در جهان اسلام تصمیم گیری شود.

گفتنی است همزمان با برگزاری این نشست ریاست اجلاس وزرای خارجه کشورهای اسلامی از عربستان به کویت به مدت یک سال منتقل خواهد شد.

منبع: ایسنا

 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X