سیمرغسیمرغ
تازه های سیاسی

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی از اظهارات سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد اینکه گزارش تفریغ بودجه بدون لحاظ درآمد شهرداری‌ها ناقص است، انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهرداد لاهوتی در تذکری در جلسه علنی امروز مجلس گفت: آقای کاتب در ارائه گزارش تفریغ بودجه 91 گفت که چون منابع مالی شهرداری‌ها در تفریغ لحاظ نشده گزارش کامل نیست در حالیکه منابع مالی شهرداری‌ها دو قسمت است؛ قسمتی که این منابع مالی مربوط به دولت است در گزارش تفریغ آمده و بخشی که مربوط به درآمدهای عمومی خودشان است در گزارش تفریغ نمی‌آید بنابراین آنچه که در گزارش عنوان شد که درآمدهای مربوط به شهرداری‌ها در گزارش تفریغ نیامده درست نیست زیرا اعتبارات دولتی آنها لحاظ شده است.

محمدرضا باهنر نایب رییس مجلس نیز در پاسخ به این تذکر اظهار کرد: طبق اصل 52 و 53 قانون اساسی، درآمدهای دولت به خزانه واریز می‌شود و در قالب بودجه هزینه می‌شود. اینها در گزارش تفریغ می‌آید اما یکسری از درآمدهای عمومی مربوط به دولت نیست و این گزارش هم گزارش تفریغ بودجه دولت است نه درآمدهای عمومی کشور.

وی همچنین گفت که گزارش تفریغ بودجه 92 دریافت نشده و از کمیسیون برنامه و بودجه خواست هر چه زودتر این گزارش را ارائه کند تا در دستور کار قرار گیرد.

منبع: ایسنا

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
صادق زیبا کلام : دولت دوازدهم، گلگیر است!!صادق زیبا کلام : دولت دوازدهم، گلگیر است!!

صادق زیباکلام، استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره مشکلات دولت دوازدهم در آستانه دومین سالگرد آغاز آن می‌گوید: من از ابتدای دولت دوازدهم نام آن را «گلگیر» گذاشتم

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X