سیمرغسیمرغ
تازه های سیاسی

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: معنویت، بصیرت، ولایتمداری، شهادت طلبی و مردمی بودن برکات زیادی را برای توسعه توانمندی نظامی و امنیتی ما فراهم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیین اختتامیه سی امین دوره مسابقات قرآن کریم نیروهای مسلح که از روز پنجم خرداد ماه به میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آغاز شد فردا ( هفتم خرداد) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا صفایی رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا برگزار می شود.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه با اعلام این خبر افزود: در سی امین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم کارکنان و سربازان نیروهای مسلح 235 نفر از برگزیدگان قرآنی نیروهای مسلح ارتش، سپاه و وزارت دفاع و نیروی انتظامی در 10 رشته قرائت، تحقیق، ترتیل، اذان، مفاهیم، حفظ کل، حفظ 20 جزء، 15 جزء، 10 و 5 جزء قرآن کریم با یکدیگر به رقابت پرداختند و با شناخت برگزیدگان آیین اختتامیه این مسابقات فردا ( 7 خرداد) در محل ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: انس با قرآن، تربیت قرآنی و فراگیری مفاهیم قرآنی همواره به عنوان روش جاری تربیتی- آموزشی در سپاه مورد توجه قرار گرفته است

سپهر تصریح کرد: از جمله انتظارات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) است که نیروهای مسلح ما بافراگیری معارف قرآنی در میان نیروهای مسلح جهان اسلام پیشتاز و پیشرو باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش ظرفیتهای فرهنگی سپاه را غنی توصیف و تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بدو تشکیل اقدام راهبردی را در راستای ارتقای بصیرت دینی و هدایتی کارکنان و سربازان در پیش گرفته است و در این مدت مهمترین مؤلفه اقتدار نیروهای مسلح معنویت افزایی کارکنان و ارتقای تربیت دینی آنان بوده و می‌باشد.

سپهر پاسداری از انقلاب اسلامی درتمامی عرصه ها را رسالت سپاه دانست و اظهار داشت:سپاه امروز یکی از راهبردی ترین راهکارهای مبارزه با هجمه‌های فرهنگی دشمنان را با توسعه فرهنگ دینی و قرآنی از طریق مجموعه نمایندگی ولی فقیه در سپاه دنبال می‌کند .

وی تربیت بیش از20 هزار مربی قرآنی در سطوح مختلف را از جمله اقدامات مهم فرهنگی و قرآنی مجموعه نمایندگی ولی فقیه در سپاه طی سالهای جاری برشمرد وگفت: در تلاشیم تا تعداد مربیان قرآنی را در سال 1394 به 30 هزار نفر برسانیم.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه در ادامه برگزاری مسابقات قرآنی نیروهای مسلح کشورهای اسلامی که برای اولین بار در کشورمان و به میزبانی سپاه برگزار شد را گام مهمی در راستای ایجاد اتحاد و همدلی کشورهای مسلمان در مبارزه با دشمنان توصیف و تصریح کرد :سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به منظور ایجاد وحدت و همدلی امت اسلامی در تمامی پایگاههای بسیج و مساجد کشور پایگاه توسعه و ترویج مفاهیم قرآنی ایجاد کرده است.

سپهر در پایان تعالی قرآنی و معرفتی را از افتخارات سپاه برشمرد و گفت: سپاه یک ارتش مکتبی، فکری و عقیدتی است و آنچه بیشترین آثار و برکات را برای توسعه توانمندی نظامی و امنیتی فراهم کرد؛ معنویت، بصیرت، ولایتمداری، شهادت طلبی و مردمی بودن است که این پنج اصل مهم از منویات رهبر معظم انقلاب است و سپاه باید بر اساس این مؤلفه‌ها پاسدار انقلاب اسلامی باشد و مجموعه نمایندگی ولی فقیه در سپاه به این مهم پرداخته است.

منبع: ایسنا

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
جزئیات طرح ناسا برای سفر به ماه اعلام شدجزئیات طرح ناسا برای سفر به ماه اعلام شد

براساس طرح ناسا، فضانوردان ۲۰۲۴ میلادی به ماه می روند و در ۲۰۲۸ ساخت ایستگاه در ماه آغاز می شود

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X