سیمرغسیمرغ
تازه های سیاسی

مذاکرات معاونان وزیر امور خارجه ایران و معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به نمایندگی از گروه 1+5 در وین از سر گرفته شد.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پنجمین دور مذاکرات ایران و گروه 1+5 از روز سه‌شنبه در وین پایتخت اتریش و در هتل کوبورگ در سطح کارشناسی میان هیأت‌های ایران و اتحادیه اروپا آغاز شده است.

این سلسله‌ گفت‌وگوهای ایران و گروه 1+5 در سطح معاونان و کارشناسان پس از مذاکرات لوزان و بیانیه سوئیس برای نگارش متن توافق جامع هسته‌ای انجام شده است و تاکنون 5 دور از این گفت‌وگوها در نیویورک و وین صورت گرفته است.

همچنین برخی منابع نزدیک به مذاکرات به ایسنا اعلام کردند، وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه آمریکا در رأس هیأتی روز پنج‌شنبه برای دیدار با همتای ایرانی خود و مذاکرات سه‌جانبه میان ایران،‌ آمریکا و نماینده اتحادیه اروپا به وین می‌آید.

این دور از گفت‌وگوها تا روز جمعه ادامه دارد و نشست عمومی که معاونان ایران و گروه 1+5 برگزار نخواهد شد.

این مذاکرات ادامه نگارش متن پیشنویس در چارچوب متن اصلی و ضمائم آن است.

به گفته سیدعباس عراقچی عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای متن پیشنویس توافق شامل 20 صفحه اصلی و 5 ضمیمه در موضوعات مختلف است که احتمالاً‌ تا 60 صفحه در مجموع می‌رسد.

منبع: ایسنا

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
قیمت دلار ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان شدقیمت دلار ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان شد

همزمان با کاهش قیمت ها در بازار آزاد و البته کاهش چند مرحله ای قیمت ها در صرافی های بانکی، هم اکنون قیمت دلار ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان شده است

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X