سیمرغسیمرغ
تازه های سیاسی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم گفت: برای اثبات حقانیت و مظلومیت جمهوری اسلامی ایران در مسئله ترور و تروریسم باید تعامل خارجی هوشمند و علمی داشته باشیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) مسعود پزشکیان با بیان این‌که «در جریان قتل‌ها و ترورها، تأثیرگذارترین، دنیادیده‌ترین، مدیر و مدبرترین و مسلطترین نیروها بر حقوق و فرهنگ بین‌الملل از بین رفتند. » افزود: این انسان‌ها بیشتر از بقیه مردم عاشق نهادینه شدن تفکر جمهوری اسلامی ایران و فراگیر شدن استقلال و آزادی مظلومان عالم بودند اما به‌دست تروریست‌های کوردل به شهادت رسیدند.

وی هشدار داد: اگر نحوه گفت‌وگو و حضور نمایندگان کشورمان در مجامع و سازمان‌های بین‌المللی، حقوقی و حقوق بشری توسط افراد کاردان، خبره و مسلط به فرهنگ غرب مدیریت شود، سیاست‌مداران غربی جرأت نمی‌کنند سیاست ایران‌هراسی یا اتهامات ناحق دیگری را به جمهوری اسلامی نسبت دهند و اجماع جهانی علیه نظام ایران به راه بیندازند و بتوانند علیه‌ ما قطعنامه‌های متعدد صادر کنند.

وی بخشی از تلاش‌های غرب درباره پروژه ایران‌هراسی را یادآور شد و افزود: متاسفانه نتوانسته‌ایم حضور پررنگی در عرصه‌ها و مجامع بین‌المللی داشته باشیم تا از حقوق پایمال شده‌مان دفاع کنیم و اطلاعات درست ارائه کنیم و تحریفات ساخته‌ و پرداخته دشمنان و معاندان‌مان را نقش‌برآب سازیم.

این نماینده مردم تهران در مجلس اظهار کرد: زمانی کارگزاران و نمایندگان ایران از انجام گفت‌وگوها خودداری کرده و یا از حضور در عرصه‌ها و مجامع حقوق‌بشری امتناع می‌کردند که دراین حالت طبیعی بود که طرف مقابل به راحتی اتهاماتی را علیه مردم و نخبگان مظلوم کشور مطرح می‌کرد و آن‌طور که دوست داشت ایران و ایرانی را به افکار عمومی جهان معرفی می‌کرد.

وی تاکید کرد: به نظر بنده برای مبارزه مؤثر با ترور و تروریسم و اثبات حقانیت ایرانیان، حضور نمایندگان، دیپلمات‌ها یا افراد کاربلد و مسلط بر فرهنگ و تعاملات بین‌الملل در مجامع حقوق‌بشری و ساختارهای ضدتروریستی ضروری است. اگر از داشتن چنین افرادی محروم باشیم و نتوانیم از مناسبات بین‌الملل به موقع و به درستی به نفع قربانیان ترور بهره‌مند شویم یقینا نخواهیم توانست شرایط را به نفع خودمان تغییر دهیم. استفاده از کارشناسان و حقوقدانان چیره‌دست مسئله‌ای حیاتی و ضروری است. البته نباید فراموش کرد که شناخت صحنه بین‌الملل، مناسبات بین کشورها و پیچیدگی‌های حاکم بر این مناسبات، مقدم بر فرستادن نمایندگان توانمند، هوشمند و زیرک است.

وی تصریح کرد: وقتی انسان‌هایی با بینش و فهم سیاسی و حقوق بین‌الملل، مسلط بر فرهنگ غرب و آگاه از قواعد بین‌الملل در قالب تشکل‌های غیردولتی، مبارزه با تروریسم و وظیفه تقویت روابط بین‌الملل را در کنار استفاده وسیع و گسترده از رسانه‌های داخلی و خارجی به انجام برساند، آنگاه موفق خواهیم شد به درستی حقانیت و مظلومیت مردم و نظام ایران را به افکار عمومی جهان منتقل کنیم.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس نهم خاطرنشان کرد: تحمیل جنگ 8 ساله و ترور شخصیت‌های علمی، دینی، نظامی، هسته‌ای و نخبگان سیاسی در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای زمین‌گیر شدن نظام نوپای ایران و جلوگیری از انتشار تفکر استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی انجام شد. طراحان و حامیان تروریست‌ها به زعم خود نمی‌خواستند پیام و حقانیت مردم و انقلاب ایران به گوش مردم جهان برسد.

وی هم‌چنین توجه جدی خانواده شهدای ترور به موارد یاد شده را خواستار شد و خاطرنشان کرد: برگزارکنندگان دومین کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور باید به این مسائل بسیارمهم توجه ویژه کنند و به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا بتوانند از فرصت گردهمایی نخبگان و مردم کشورهای میهمان در جهت همگراکردن کشورهای آزادی‌خواه و قربانی ترور استفاده کنند تا پیام مبارزه با ترور و تروریست‌ها به درستی به جهانیان مخابره شود.

منبع: ایسنا

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
جزئیات طرح ناسا برای سفر به ماه اعلام شدجزئیات طرح ناسا برای سفر به ماه اعلام شد

براساس طرح ناسا، فضانوردان ۲۰۲۴ میلادی به ماه می روند و در ۲۰۲۸ ساخت ایستگاه در ماه آغاز می شود

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X