یک عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام (ره) گفت: اظهارنظرهایی که به عنوان اختلاف از آن یاد می‌کنند نمی‌تواند جلوی احیای مجدد خانه احزاب و یا فعالیت این صنف را بگیرد.

حمید قزوینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارتباط با بازگشایی مجدد خانه احزاب، اظهار کرد: خانه احزاب یک نهاد صنفی مدنی است که وظیفه‌اش تقویت فرآیندهای کار حزبی کشور است. فکر می‌کنم شبیه هر نهاد صنفی مدنی دیگر که می‌تواند به تقویت جامعه مدنی بینجامد فعالیت خواهد داشت.

وی ادامه داد: وجود خانه احزاب در یک جامعه امتیازاتی برای دو طرف درگیر این نهاد صنفی مدنی به همراه دارد، چه طرف حزبی و چه حکومت هر دو از مزایای فعالیت‌های خانه احزاب منتفع خواهند شد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب عملکرد وزارت کشور را در قبال خانه احزاب مثبت ارزیابی کرد و افزود: وزارت کشور از ابتدای فعالیت دولت یازدهم تلاش کرد تا خانه احزاب را مجددا بازگشایی کند. جلوی خطایی که در دولت قبل صورت گرفته بود، ایستاد و مثل بقیه نهادهای صنفی تلاش کرد تا دوباره این خانه را به راه بیندازد. همان‌طور که وزارت ارشاد خانه سینما را احیا کرد وزارت کشور نیز تلاش کرد با نهایت بی‌طرفی خانه احزاب را با مشارکت خود نمایندگان احزاب تا به اینجا که هست، برساند.

وی در پاسخ به انتقاداتی که به وزارت کشور مبنی بر سیاسی بودن ارائه مجوزهای احزاب جدید می‌شود، خاطرنشان کرد: وزارت کشور خودش به تنهایی مجوز تاسیس حزب جدیدی را نمی‌تواند بدهد. کمیسیون ماده 10 احزاب متشکل از نمایندگان هر سه قوا و دستگاه‌های دیگر کشور مانند نهادهای امنیتی پرونده‌های مربوط به یک حزب را بررسی می‌کنند و اگر صلاح بدانند به آن مجوز فعالیت می‌دهند پس در نتیجه وزارت کشور تنها یک رای برای صدور مجوز احزاب دارد.

قزوینی با اشاره به اختلاف نظر نمایندگان احزاب در جلسه فوری خانه احزاب، تصریح کرد: من خودم در آن جلسه حضور داشتم. اختلافاتی که مانع فعالیت خانه احزاب شود در میان نمایندگان احزاب وجود نداشت بلکه یک سلسله گفت‌وگوهایی ایجاد شد که در همه نهادهای عمومی به وجود می‌آید.

وی ادامه داد: به هر حال نمی‌توان از همه افراد و نماینده‌های احزاب انتظار داشت که یک طرز فکر و یک نوع رفتار خاص داشته باشند. در خانه احزاب نگاه‌ها و سلایق مختلفی وجود دارد. بعد از چند سال احزاب دور هم جمع شدند و از نظر من نشاط خوبی بین اعضای مجمع عمومی مشاهده می‌شد. به هر حال طبیعی است که برای نحوه اداره جلسه یا پیشنهادهایی که مطرح می‌شد نگاه‌های مختلفی وجود داشته باشد.

این عضو شورای مرکزی حزب مجمع نیروهای خط امام (ره) در پایان خاطرنشان کرد: اختلافات میان نمایندگان احزاب ریشه‌ای و عمیق نبوده و نمی‌تواند احیای مجدد یا عملکرد خانه احزاب را تحت‌الشعاع قرار دهد.

منبع: ایسنا

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
وقت سرمایه‌گذاری در بورس رسیده است؟ وقت سرمایه‌گذاری در بورس رسیده است؟

بسیاری از افرادی که با سرمایه‌گذاری در بازار سهام آشنایی ندارند، در روزهایی که خبر از رونق بازار می‌شنوند، به این پرسش می‌رسند که آیا زمان سرمایه‌گذاری در بورس فرا رسیده است و آیا می‌توان در کوتاه‌مدت و بدون تجربه در معاملات سود خوبی را به دست آورد؟

 
X