یادگار امام تاکید کرد زنان آموزگاران اصلی و رهبران فرهنگی جامعه هستند.

به گزارش گروه درییافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی صبح امروز و در ادامه سفر خود به گلستان در دیدار با جمعی از بانوان این استان اظهار داشت: یکی از عوامل تاثیرگذار و مهم که انقلاب را به نقطه پایانی رساند حضور پررنگ زنان در همه صحنه های انقلاب بود و ما شاهد بودیم که خیلی ها به هیچ عنوان راضی نبودند و از لحاظ دیدگاه های خاص دینی حضور زنان در عرصه انقلاب را تاب نمی آوردند، ولی وقتی امام حضور زنان را تجویز کردند و زنان در عرصه های مختلف انقلاب وارد شدند انقلاب شکل و شمایل دیگری گرفت و تسریع شد.

وی افزود: در هر نقطه ای که خانم ها و مادران دیروز و فردای جامعه وارد عرصه تاثیرگذاری شدند، آن جمع بیش از هر نقطه و زمان دیگری توفیق یافت.

به گزارش جماران، یادگار امام با توصیه به این که در جوامع محلی و استانی این حضور را باید با ارزش تلقی کنیم یادآور شد: زنان به علل مختلف آموزگاران اصلی و رهبران فرهنگی این جامعه هستند. اگر خانم ها در جامعه ای سلامت را پیشه کنند و ارزش ها را تبلیغ کنند آن جامعه ارزشمند و سالم می شود. لذا هرچه کار فرهنگی بیشتری در حوزه خانواده و زنان صورت گیرد اولین یافته های فرهنگی جامعه که خانواده است سالم تر می شود و این سلامت به فضای عمومی جامعه تسری می یابد.

وی ابراز امیدواری کرد: درس امام برای معنویت و بیداری تؤام با سالم اندیشی مورد توجه قرار گیرد و تاکید کرد زنان می توانند مبلغین خوبی برای این درس باشند.

منبع: ایسنا

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی بامداد جمعه گفت فکر نمی‌کند نیازی به اعزام نیرو به منطقه خاورمیانه وجود داشته باشد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
آگهی ترحیم پراید سوار مشکوک حادثه عجیب اصفهان + عکس آگهی ترحیم پراید سوار مشکوک حادثه عجیب اصفهان + عکس

بامداد روز جمعه، تصادف مرگباری در اصفهان رخ داد که در آن حین کورس دو خودروی پورشه، یکی از پورشه‌ها با انحراف از مسیر اصلی با یک دستگاه پراید برخورد…

پربیننده ترین اخبار
ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی بامداد جمعه گفت فکر نمی‌کند نیازی به اعزام نیرو به منطقه خاورمیانه وجود داشته باشد

 
X