معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه رییس‌‌جمهور از وزرا خواستند برای اجرایی کردن برنامه‌های دولت، برنامه های عملیاتی تهیه کنند، گفت: رییس‌جمهور تاکید ویژه‌ای بر ایجاد اشتغال و مقابله با چالش بیکاری داشت.

تاکید روحانی در ایجاد اشتغال

اسحاق جهانگیری در پایان اولین جلسه هیات دولت دوازدهم با حضور در جمع خبرنگاران گفت: ابتدا لازم می‌دانم از اعتماد رییس‌جمهور به اعضای دولت و رای خوب نمایندگان به وزرای پیشنهادی تشکر کنم. با هماهنگی میان دولت و مجلس می‌توان امیدوار بود که نسبت به حل مشکلات مردم گام‌های بلندتری برداشته خواهد شد.

معاون اول رییس‌جمهور ادامه داد:‌ در جلسه امروز هیات دولت، رییس جمهور مطالبی که داشتند مطرح و با اشاره به اولویت‌ها از وزرا خواستند برنامه هایی که رییس‌جمهور داشته و در مجلس ذکر شده، برنامه عملیاتی تهیه کنند تا در زمان‌بندی مشخص به نتیجه برسد.

او اظهار کرد: رییس‌جمهور تاکید ویژه‌ای بر ایجاد اشتغال و مقابله با چالش بیکاری داشتند و خواستند وزارتخانه‌های اقتصاد و خارجه و صنعت و معدن و تجارت در تامین منابع خارجی و داخلی و به صحنه آوردن بخش خصوصی حرکت کنند و قرار شد در جلسات آینده گزارشی درباره وضعیت بودجه سال جاری ارائه و اعضا از منابع درآمدی و هزینه‌ای آگاه شوند.

جهانگیری ادامه داد: در جلسه امروز منشور اخلاقی که برای دولت دوازدهم در ۱۴ بند تنظیم شده بود قرائت شد که مهم‌ترین آن این بود که اعضای هیات دولت تمام توان خود را برای خدمت به مردم بکار گیرند و منافع ملت را بر هر اقدام دیگری ترجیح دهند.

او درباره اینکه در راستای عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی در دولت دوازدهم چه برنامه‌ای دارید، اظهار کرد: من مکررا ذکر کردم که اقتصاد مقاومتی نسخه دقیقی است که برای کشور نوشته شده و دارای ۲۴ بند است که هریک پیام مشخصی دارد. مهم ترین پیامی که در ابلاغیه اقتصاد مقاومتی آمده این است که اقتصاد کشور در برابر تکانه‌های خارجی مقاوم باشد تا کمتر آسیب ببیند.

جهانگیری افزود: در طول دولت یازدهم، خوشبختانه توانستیم یکی از این تکانه‌های خارجی را به خوبی پشت سر بگذاریم. در طول سال‌های قبل با کاهش قیمت نفت مواجه بودیم که از ۱۰۰ دلار به ۳۰ دلار رسید که این امر نه در شاخص‌های اقتصادی و نه در زندگی مردم تغییر چندانی ایجاد نکرد.

معاون اول رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه در دولت دوازدهم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را با جدیت بیشتری ادامه خواهیم داد، گفت: امیدوار هستم که با اجرای سیاست‌های مقاومتی هم ازنظر اشتغال و هم معیشت شاهد وضع بهتر ی باشیم.

او درباره وضعیت سلامت مهدی کروبی و اظهارات امروز سخنگوی قوه‌قضاییه مبنی بر اینکه ماموران وزرات اطلاعات از خانه او خارج نشده‌اند، گفت: اقدامات قابل بیان حتما گفته خواهد شد. مسئولان امنیتی به موقع گزارش خواهند داد و خانواده ایشان نیز در جریان قرار خواهند گرفت.

جهانگیری در پاسخ به این پرسش که آیا فرماندهی اقتصاد مقاومتی همچنان برعهده او خواهد بود، اظهار کرد: من هر کاری از دستم بربیاید کمک خواهم کرد.

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

 

 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X