وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه تعاملات بین‌المللی باید با هوشمندی باشد، اظهار کرد: اگر افرادی با اهداف غیر علمی اما به بهانه هیات‌های علمی بخواهند با دانشگاه‌ها همکاری کنند دستگاه امنیتی از ورود آنها جلوگیری می‌کند.

وزیر اطلاعات: تعاملات بین‌المللی باید با هوشمندی باشد

 حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود علوی، وزیر اطلاعات در اجلاس سراسری روسای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی وزارت علوم گفت: جمهوری اسلامی به دنبال امنیت متکی بر دانش و عقلانیت است. این امنیت می‌تواند زمینه رشد و بالندگی را ایجاد کند.

وی ادامه داد: امنیت، ضرورت توسعه در تمام ابعاد همه جامعه است. سرمایه‌گذاری اقتصادی، فعالیت فرهنگی و کار رسانه‌ای مستلزم امنیت است. اگر امنیت احساس و لمس نشود، اثر سازنده خود را نخواهد داشت.

علوی با اشاره به اینکه احساس امنیت اثرگذارتر از خود امنیت است، اظهار کرد: برخورداری از امنیت حق طبیعی انسان‌هاست. کسانی که به این مسیر اعتقاد دارند و در مسیر خلاف قدم برنمی‌دارند، حق برخورداری از امنیت دارند و حکومت‌ها باید امنیت را برای مردم تامین کنند.

وزیر اطلاعات همچنین با بیان اینکه در اسلام حکومت برای مردم است، خاطر نشان کرد: اسلام، حکومت را برای خدمت‌گذاری برای همه مردم ملتزم می‌کند. کار اطلاعاتی مبتنی بر اخلاق است.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه امنیتی آرامش را در جامعه حکفرما می‌کند، گفت: هم‌چنین باید از بدگمانی بپرهیزید. بدگمانی موجب ناهنجاری در جامعه می‌شود.

علوی افزود: ترس ابزار مقابله با دشمن است نه مردم. هم‌چنین امکانات دفاعی را باید تجهیز کنیم تا دشمن بترسد و قدرت دفاع وجود داشته باشد. رشد در همه امور مخصوصا رشد فرهنگی در ارامش ایجاد می‌شود. ابزار مدیریت جامعه اسلامی آرامش است و چرخ‌های فرهنگ، اقتصاد و دانش و پژوهش با آرامش به حرکت درمی‌اید.

وزیر اطلاعات گفت: دانشجویان و استادان در امنیت و آرامش می‌توانند علم تولید کنند و اگر می‌خواهیم جامعه رشد کند باید آرامش در دانشگاه‌ها باشد.

علوی با تاکید بر این که جمهوری اسلامی به دنبال امنیت متکی بر دانش و عقلانیت است، گفت: این امنیت می‌تواند زمینه رشد و بالندگی را ایجاد کند.

وزیر اطلاعات در پایان اظهار کرد: تعاملات بین‌المللی باید با هوشمندی باشد. اگر افرادی با اهداف غیر علمی اما به بهانه هیات‌های علمی بخواهند با دانشگاه‌ها همکاری کنند دستگاه امنیتی از ورود آنها جلوگیری می‌کند.

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

 

 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X