رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل ایران را به دخالت در امور کشورهای منطقه متهم کرد.

ادعاهای بی‌اساس ترکی الفیصل در حاشیه نشست سازمان ملل

ترکی الفیصل رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان در حاشیه نشست سازمان ملل در گفتگو با اسکای نیوز مدعی شد: جهان باید با دخالت های اشکار ایران در امور کشورهای منطقه مقابله کند و توافق هسته ای دروازه دخالت ایران در امور داخلی دیگر کشورها نیست بلکه ایران از زمان انقلاب (اسلامی ایران ) در امور منطقه دخالت می کند.

وی همچنین مدعی شد: ایران به منظور تحقق اهداف خود در منطقه از توافق هسته ای بهره برد و امروزه در سه کشور عربی یعنی یمن، سوریه و عراق و دو کشور غیرعربی مانند افغانستان و پاکستان حضور نظامی دارد.

ترکی الفیصل مدعی شد: کشورهای شورای همکاری (خلیج فارس) و دیگر کشورهای منطقه باید نسبت به خطر توافق هسته ای هشیار باشند زیرا بعد از پایان مدت زمانی بندهای توافق هسته ای ایران همانند کره شمالی برنامه ای برای دستیابی به سلاح هسته ای وضع خواهد کرد.

رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان در ادامه مدعی شد: برای دولت قطر متاسفیم که از اهداف ایران حمایت می کند و انها را تایید می کند و هرگونه همکاری از سوی هر کشوری با ایران صلح و ثبات منطقه و تمام جهان عرب و اسلام را تهدید می کند.

به گزارش ایسنا، این مقام پیشین سعودی در حالی ایران ر به دخالت در امور کشورهای منطقه متهم می کند که کشورش سالهاست از تروریست های تکفیری در عراق و سوریه حمایت های مادی و معنوی دارد.

عربستان هم چنین در مداخله ای آشکار در یمن مردم و زنان و کودکان بی گناه را می کشد و سازمانهای بین المللی د برابر این اقدامات وحشیانه عربستان سکوت کرده اند.

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X