فرمانده سپاه پاسداران گفت: این نوید را به مردم می‌دهم که همه موشک‌های سپاه به نقطه‌زنی مجهز شده است؛ ما قبلا هم می‌گفتیم که این توانایی را داریم.

همه موشک‌های سپاه به نقطه‌زنی مجهز شده است

سردار سرلشگر محمدعلی جعفری در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره علت حضورش در مجلس شورای اسلامی بعد از حادثه تروریستی داعش اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های نوع عملیات سپاه، فرماندهی در صحنه است. آرامشی که نیروهای رزمنده با حضور فرمانده می‌گیرند قوت قلب است. در عین حال فرمانده از نزدیک فرماندهی می‌کند؛ مجموعه این‌ها کمک می‌کند بحران حل شود.

وی ادامه داد: در آن روز جلسه‌ای داشتم، به شخص دیگری سپردم و به مجلس رفتم. اقدامشان غافلگیرانه بود. هدف داشتند وارد صحن شوند که نتوانستند. در کشورهای دیگر مشابه این اتفاق افتاد که چند روز طول کشید؛ اما در جمهوری اسلامی ایران، ظرف چند ساعت  برطرف شد. تاکیدی که حضرت آقا بعد از این حادثه داشتند، برقراری موضوع امنیت بود.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در باره حمله موشکی سپاه به مقر داعشی‌ها گفت: بعد از آن حادثه همه مردم و ما به فکر جبران این حادثه بودیم. پیشنهادش را من به حضرت آقا دادم و ایشان هم با ملاحظاتی که به مردم آن شهر آسیب نرسد موافقت کردند. ما بیشتر می‌توانستیم اقدام کنیم اما با آن توصیه دقیق موشک‌ها هدایت شد و دقیق هم پرتاب شد.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم بزرگ‌ترین پیام همین بود که موشک کشور جمهوری اسلامی از کشور دومی به نام عراق عبور کند و وارد کشور ثالث یعنی سوریه شود. کسی باور نمی‌کرد موشک‌های  سپاه نقطه زنی کند. نویدش را به مردم می‌دهم که همه موشک‌های سپاه به نقطه زنی مجهز شده است. ما قبلا هم می‌گفتیم که این توانایی را داریم.

جعفری با بیان اینکه سپاه نیرو پروری کرده است، گفت: ریشه همه این‌ها در حرکت امام حسین(ع) در عاشورا است. این انتظاری است که خدای متعال از هر مومن واقعی دارد؛ در مراسم شهید حججی اعلام کردم که امروز بیش از ٢٠ هزار جوان مثل شهید حججی در سپاه هستند.

وی افزود: نیروهای انقلابی، مومن، با استعداد و با ضریب هوشی بالا، غالبا تحصیل کرده هستند. هشت، نه سال است که نیروهای تحصیل کرده دانشگاهی با مدارک لیسانس، فوق و دکتری وارد خدمت می‌شوند. شهید حججی یک نیروی مومن فرهنگی بود؛ این کارها اقناعش نکرد، با اصرار وارد سپاه شد و  در نجف‌آباد پاسدار شد.

جعفری درباره دیدار با روحانی گفت: دغدغه‌هایی در ذهن فرماندهان  سپاه بعد از انتخابات بوجود آمد. شرایط انتخابات خاص بود که نباید بوجود می‌آمد. برای خیلی از دلسوزان انقلاب رنجشی ایجاد شد که نباید. ما بیشتر با هدف ایجاد وحدت و انسجام و جلوگیری از شکاف که احساس می‌شد با برخی چهره‌ها از  جمله رئیس جمهور محترم دیدار شد.

 

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X