داعش مسئولیت کشتار دیشب لاس‌وگاس را پذیرفته اما رئیس‌جمهور آمریکا در اولین سخنرانی پس از این حادثه، حمله را به شیطان نسبت داد و گفت که دعا می‌کند شیطان از آمریکا برود.

سخنرانی ترامپ درباره حادثه تیراندازی لاس وگاس

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در اولین سخنرانی خود پس از حمله خونبار دیشب لاس‌وگاس، از «وحدت ملی» و «شیطانی» بودن این حمله سخن گفت ولی اشاره‌ای به عامل احتمالی این حمله نکرد.

دیشب در یک جشنواره موسیقی در لاس‌وگاس در ایالت نوادا، یک مرد جمعیت حاضر را به رگبار بست و 50 نفر را کشت؛ دست‌کم 200 نفر هم مجروح شده‌اند. داعش مسئولیت این حمله را قبول کرده ولی آمریکایی‌ها هنوز این حمله را یک اقدام تروریستی اعلام نکرده‌اند.

ترامپ در ابتدای سخنرانی امشب خود که در کاخ سفید و در مقابل دوربین شبکه‌های خبری انجام شد، ابتدا گفت: «این حمله وحشیانه ما را شوکه کرد و در غم فرو برد.»

وی در توصیف این حمله، بدون تروریستی یا جنایی خواندن آن گفت: «این یک عمل کاملاً شیطانی بود و اف‌بی‌آی و وزارت امنیت داخلی در کنار مقامات محلی، در حال بررسی آن هستند.»

رئیس‌جمهور آمریکا به تأثیر این حمله بر جامعه داخلی آمریکا پرداخت و خطاب به آمریکایی‌ها گفت: «وحدت ملی ما با این اعمال شیطانی مخدوش نمی‌شود؛ خشونت هم نمی‌تواند رشته ارتباطات ملت ما را از هم بگسلد.»

ترامپ در آخر طبق معمول بسیاری از سخنرانی‌های خود، گفت که بهروزی ملت آمریکا را از خداوند طلب می‌کند و ادامه داد: «ما دعا می‌کنیم که ملتمان صلح و وحدت را بازیابند و دعا می‌کنیم که شیطان از آمریکا رخت برببندد.»

ترامپ مشخص نکرد که منظورش از شیطانی بودن این حمله یا بیرون کردن شیاطین از آمریکا چیست.

رئیس‌جمهور آمریکا طرحی بسیار جنجالی برای ممانعت از ورود اتباع 6 کشور مسلمان به آمریکا دارد که تاکنون با مخالفت و مقاومت گسترده نهادهای مدنی و قضایی مواجه شده است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:فارس


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X