حمید بقایی برای حضور در دومین جلسه رسیدگی به پرونده‌اش دقایقی پیش وارد دادگاه ویژه کارکنان دولت مستقر در ساختمان شماره ۲ قوه قضاییه شد.

دومین جلسه رسیدگی به پرونده‌ حمید بقایی

حمید بقایی معاون رییس جمهور در دولت نهم و دهم در بدو ورود به شعبه ۱۰۵۷ دادگاه ویژه کارکنان دولت مدعی شد: این دادگاه سیاسی است.وی ادامه داد: از سال ۹۰ یک عده آمدند و گفتند جریان انحرافی و اتهامات فساد به ما زدند.علی‌اکبر جوانفکر نیز قبل از ورود بقایی به دادگاه در محل حضور یافت، ولی اجازه حضور در دادگاه به وی داده نشد.

بر اساس این گزارش، اولین جلسه رسیدگی به پرونده حمید بقایی در تاریخ ۲۵ مهر ماه در شعبه مذکور برگزار شد.وکیل مدافع حمید بقایی بعد از اتمام نخستین جلسه دادگاه گفت: از نظر ما کیفرخواست دارای ایرادات شکلی بود. روند رسیدگی دادسرا از نظر ما ایراداتی داشت که آنها را مطرح کردیم و دادگاه ایرادات را پذیرفت.

حسینی افزود: از نظر ما موارد اتهامی در حد تخلف است و هیچ کدام جرم نیست، ولی برای همه دفاع داریم و دفاعیات را بعد از اینکه کیفرخواست اصلاح شد به دادگاه ارایه می‌دهیم.

 1448706_327.jpg
1448716_869.jpg

ادعای بقایی: رئیس جمهور دستور بازداشت مرا داد

 حمید بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور سابق پس از برگزاری دادگاه در جمع خبرنگاران توضیحاتی ارائه کرد.بقایی گفت: در سال ۹۴ با شکایت غیر قانونی نهاد ریاست جمهوری، خانه ام را تفتیش کردند.

وی مدعی شد: رییس جمهور دستور بازداشت مرا صادر کرد و به دستور وی، ۷ ماه و نیم در بازداشت بودم. اتهاماتی که نهاد ریاست جمهوری به من وارد کرد، توسط دیوان محاسبات همان نهاد، رد شده است.

معاون احمدی نژاد افزود: اتهاماتی که در خصوص واریز پول دانشگاه ایرانیان به حساب شخصیم، به من وارد می کنند به هیچ عنوان صحت ندارد و به همین دلیل دادگاه مرا غیر علنی برگزار می کنند.

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X