میرمسعود حسینیان، سرکنسول ایران در کربلا: در این ارتباط براساس آخرین آماری که مربوط  به چند روز اخیر است، 20 درخواست از نمایندگی های داخل به تمامی نمایندگی های  ایران در عراق ارسال شده است و از ما خواسته شده که وضعیت این زوار را پیگیری کنیم.

نامشخص بودن وضعیت حدود 20 زائر ایرانی اربعین

میرمسعود حسینیان، سرکنسول ایران در کربلا در مورد اخبار منتشر شده در برخی شبکه‌های اجتماعی مبنی بر گم شدن برخی از اتباع ایرانی در عراق در جریان برگزاری اربعین حسینی و انتشار عکس هایی از آنها در فضای مجازی  اظهار کرد:

در زمان برگزاری این مراسم اربعین، مجموعه‌ای از نمایندگی‌های ایران در عراق، شهرداری و عتبه مقدسه موضوع گم شدگان را پیگیری می‌کردند و از دیگر سو تعدادی از راهنماهای زوار و کیوسک‌های اطلاع رسانی در نقاط مختلف عراق به خصوص در مسیر نجف و کربلا و همچنین در این دو شهر مستقر شده بودند و به زوار خدمات ارائه می کردند. تعداد زیادی از زوار به خاطر پیگیری وضعیت گم شدگانشان به این افراد مراجعه کردند و خوشبختانه به نتایج خوبی دست پیدا کردند.

آمار روزانه مراجعه به این کیوسک‌ها به بیش از هزار نفر می رسید و همانطور که اشاره کردم تعداد زیادی از گم شدگان به خانواده‌ها و یا کاروانهایشان ملحق شدند. برای 700 نفر از گم شدگان نیز که به صورت تنها سفر کرده بودند و نتوانستیم کاروانی برای آنها پیدا کنیم اتوبوسهایی را گرفتیم و آنها را به کشور منتقل کردیم.

در این ارتباط براساس آخرین آماری که مربوط  به چند روز اخیر است، 20 درخواست از نمایندگی های داخل به تمامی نمایندگی های  ایران در عراق ارسال شده است و از ما خواسته شده که وضعیت این زوار را پیگیری کنیم. البته باید به این موضوع توجه داشت که با توجه به اعتبار 30 روزه روادید اربعین حسینی ممکن است برخی از زائران از نجف و کربلا به سامرا و دیگر اماکن مقدس عراق سفر کرده باشند و نباید در مورد وضعیت آنها نگرانی داشت.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.ir 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X