آقای یونسی در آن موقع باید این را مطرح می کردند که وزارت اطلاعات خانم کاظمی را جاسوس ندانسته است و دادستانی نمی تواند وقتی وزارت اطلاعات با بررسی هایش این مسئله را تشخیص نداده است، ورود پیدا کند.

در حال حاضر برای زهرا کاظمی چه می شود کرد؟

پروانه سلحشوری رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تهران با اشاره به اظهارات علی یونسی وزیر سابق اطلاعات در مورد پرونده قتل زهرا کاظمی گفت:

چرا باید آقای یونسی در حال حاضر این مطلب را بیان کند؟ زمان مطرح کردن این مسئله همان موقع بود که می توانستیم بدین وسیله اتهامات مرتضوی را پیشگیری کنیم. با گفتن این سخنان در حال حاضر برای زهرا کاظمی چه می شود کرد؟

البته اینکه مسئله را روشن کردند و بازخوانی تاریخ شده است نکته مثبتی است اما باید نکته و سخنان در زمان و مکان مناسب ابراز شود. آقای یونسی در آن موقع باید این را مطرح می کردند که وزارت اطلاعات خانم کاظمی را جاسوس ندانسته است و دادستانی نمی تواند وقتی وزارت اطلاعات با بررسی هایش این مسئله را تشخیص نداده است، ورود پیدا کند.

نکته مهمتر این است که وقتی خانم کاظمی آسیب می‌بیند مراقبت‌های پس از آسیب را نداشته است.در چند سال اخیر چندین پرونده همانند خانم کاظمی داشته‌ایم که هیچ کدام جرمشان ثابت نشد و در زندان به اتهام جاسوسی نگهداری شدند. رئیس جمهور باید از اختیارات قانونی اش استفاده کند و به موضوع زندانیان سیاسی که به آنها اینگونه اتهام زنی ها صورت می گیرد ورود پیدا کند.


وی در مورد بازشدن پرونده و رسیدگی به اتهام مرتضوی در این موضوع گفت:

مگر پرونده‌هایی که برای آقای مرتضوی بازشده است و احکامی که برای وی صادر شده است توانسته است وی را به عنوان یک مجرم در زندان نگهدارد؟

رئیس فراکسیون زنان در مورد سکوت دولت اصلاحات و شخص یونسی در مورد این پرونده گفت:

سکوت خود آقای یونسی جای بسی سوال دارد چرا که وی نماینده دولت اصلاحات بود که باید ورود پیدا می کرد و سکوت نمی‌کرد. آقای یونسی باید دلایل نگفتن این موضوعات در آن زمان را بگوید و اگر دلایل نگفتن شان موجه نباشد قطعا کوتاهی بوده است که نسبت به خانم کاظمی در دولت اصلاحات انجام شده است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:asriran.com


 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X