اولین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به صورت علنی برگزار شد.

قرائت کیفرخواست 8 متهم

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) صبح امروز (شنبه) در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به صورت علنی و با حضور 8 متهم این پرونده و خانواده‌های شهدا برگزار شد.

نماینده دادستان در جلسه دادگاه کیفرخواست صادره برای 8 متهم این پرونده را قرائت کرد.

اتهاماتی نظیر خرید، حمل و نگهداری سلاح جنگی سبک، نیمه سنگین و سنگین در مورد متهمان این پرونده مطرح است.

بر اساس کیفرخواست صادره، «س.م» یکی از متهمان در سال ۹۴ از کشور خارج شده و به داعش پیوسته است و در سال ۹۶ با سلاح و مهمات جنگی در حالی که کمربند انتحاری به خود بسته بوده، وارد کشور می‌شود. علت عدم همکاری مستقیم و اعزام نشدن «س.م»  برای انجام عملیات تروریستی در حرم مطهر امام (ره) و مجلس شورای اسلامی، هماهنگی برای انجام عملیات‌های دیگر بوده است.

قاضی صلواتی رییس شعبه 15 دادگاه انقلاب در جلسه دادگاه اعلام کرد که پرونده ۲۶ متهم دارد و کیفرخواست بقیه اعضای گروه در جلسات دیگر و با حضور متهمان و وکلای‌شان قرائت خواهد شد و فردا جلسه رسیدگی به اتهامات اولین متهم پرونده است.

17 خرداد ماه سال 96 حمله تروریستی در مجلس رخ داد و در این حادثه تعدادی از مراجعین و چند تن از نیروهای حفاظت مجلس به شهادت رسیدند.

این خبر در حال تکمیل است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X