یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد که میان احزاب اصلاح طلب بر سر انتخاب شهردار اختلاف وجود دارد.

 «اختلاف اصلاح‌طلبان بر سر انتخاب شهردار تهران»

محمد نیشابوری سخنگوی حزب اسلامی با اشاره به جلسه  hodv شورای مرکزی این حزب گفت: در جلسه اخیر درباره مهمترین مسائل روز کشور به ویژه انتخاب شهردار تهران بحث‌ها و گفت‌وگو شد.

 حزب اسلامی کار درباره گزینه‌های مطرح شده برای شهرداری تهران اظهارنظری نمی‌کند و این اعضای شورای شهر هستند که باید با در نظر گرفتن مصالح ملی و مسائل کلان  تهران در نهایت بهترین گزینه را برای شهرداری تهران انتخاب کنند.

سخنگوی حزب اسلامی کار با بیان اینکه  تهران همواره به عنوان یک الگو در مدیریت شهری مطرح بوده گفت: به همین خاطر انتخاب شهردار برای تهران همواره به عنوان یک چالش بزرگ برای اعضای شورای شوراهای شهر مطرح بوده است. توصیه‌ ما به اعضای شورای شهر این است که در انتخاب شهردار از نگاه‌های حزبی دوری کرده و بهترین گزینه را چه از نظر کارنامه اجرایی و چه از نظر ارتباط با حاکمیت انتخاب کنند.

وی  با اشاره به اختلافاتی که میان گروه‌ها و احزاب اصلاح طلب بر سر انتخاب شهردار وجود دارد، گفت:  آن چیز که تا به حال قابل مشاهده بوده اختلاف نظراتی است که در بحث انتخاب شهردار وجود دارد و این گروه‌ها هنوز به  گزینه واحدی نرسیده‌اند.

سخنگوی حزب اسلامی کار ادامه داد: ابتدا باید 7 کاندیدای انتخاب شده در صحن شورا به بیان برنامه‌های خود بپردازند و پس از آن بدون در نظر گرفتن مسائل سیاسی و تنها با اولویت قرار دادن مصالح شهر تهران تصمیم نهایی گرفته شود.

وی با بیان اینکه  اشخاص  صاحب نظر حزبی و سیاسی  تنها می‌توانند نظرات شخصی خود را بیان کنند و حق فشار آوردن به اعضای شورای شهر را ندارند، خاطر نشان کرد:‌  الزامی برای اضافه شدن فرد جدیدی به گزینه‌های نهایی شهردای وجود ندارد ولی  در عین حال راه  ورود افراد جدید به لیست کاندایدای شهرداری نیز هنوز امکان‌پذیر است.

نیشابوری با بیان اینکه هر شخصی که خارج از دایره اعضای شورا درباره گزینه‌های احتمالی شهرداری تهران صحبتی می‌کند، نظر شخصی خود را می‌دهد، گفت: در مجموعه احزابی که نماینده‌ای در شورای شهر دارند، اختلاف نظراتی برای رسیدن به یک گزینه واحد وجود دارد که نشان این موضوع نشان می‌دهد نگاه اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار صرفا حزبی نیست اما از آنجا که مشاهده می‌شود نگاه سیاسی در حال غالب شدن به نگاه کارشناسی است، همین موضوع باعث شده تا اتفاق نظر بر سر گزینه نهایی به تاخیر بیفتد.

حزب اسلامی کار یکی از احزاب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان است که دبیرکلی آن را حسین کمالی برعهده دارد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com

 
 
 

 
X