خبرگزاري فارس: رئيس جمهور سابق كشورمان با بيان اينكه اگر بداخلاقي و تخريب ارزش به حساب آيد، بايد احساس خطر كرد، افزود: انتخاب مردم در فضاي رقابتي مورد احترام همه است.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي بنياد باران،
سيدمحمدخاتمي در جمع فارغ التحصيلان انجمن اسلامي ايلام با اشاره به اينكه اسلام مي‌تواند و بايد در عرصه حيات اجتماعي حضور داشته و منشأ اثر باشد، افزود: يكي از كارهاي ما اين است كه از اسلام دفاع كنيم و شعار نجات اسلام و دفاع از آن را مطرح كنيم.
رئيس موسسه بين المللي گفت و گوي فرهنگها و تمدنها افزود: اسلامي كه براي ساختن انسان، بر معنويات ، عرفان و اخلاق تكيه مي كند متاسفانه امروزه گاه خلاف آن را مي بينيم؛ اگر بد اخلاقي و تخريب ارزش به حساب آيد بايد احساس خطر كرد.
وي تاكيد كرد: اگر همه ارزشها و مقدسات براي رسيدن به مقاصد سياسي مصادره شود از حقيقت اسلام دور شده ايم؛ چون اسلام همه چيز را براي آن ارزشها خواسته است و اصلاح طلب واقعي بايد از اين اسلام دفاع كند و براي عرضه آن به جامعه جهاني تلاش كند.
رئيس بنياد باران اظهار داشت : ما دلمان براي كشور مي سوزد و احساس مي كنيم وضعيت مي تواند بهتر از اينكه هست باشد و مي توان با كار كارشناسي ، عقل ، تدبير و درايت، مسائل و مشكلات را بهتر حل نمود.
سيد محمد خاتمي در ادامه سخنانش اظهار داشت : نبايد نسبت به حذف بي رحمانه نيروها بي تفاوت بود ، متاسفانه در همه دوره ها حذف وجود داشته است؛ اما اينكه علاوه بر كنار گذاشتن نيروها، جرياني در صدد تخريب حيثيت ، پرونده سازي و ايجاد تنگناهاي فراوان براي افراد و شخصيت ها باشد و با سرمايه هاي كشور و انقلاب اين گونه رفتار شود، قابل قبول نيست .
رئيس جمهور سابق كشورمان در پايان گفت: بايد با وجود بسته شدن بسياري از راههاي ارتباط با مردم، در عرصه انتخابات حضور داشت و بايد تنگ نظري ها را كنار بگذاريم و به اتحاد و ائتلاف برسيم، دغدغه خدمت به مردم و جهت گيري صحيح داشته باشيم و مردم ايران هوشيارند و هر آنچه در فضاي آزاد و رقابتي انتخاب كنند مورد احترام همه ماست، اميدوارم شاهد شكل گيري مجلس كارآمد ، پخته ، متعهد، عاقل و كارشناس باشيم.
در ابتداي اين ديدار كه استاندار سابق ايلام و نماينده مردم ايلام در مجلس شوراي اسلامي نيز در آن حضور داشتند، حاضرين در جلسه به بيان ديدگاهها و نظرات خود در مورد مسائل روز كشور پرداختند
انتهاي پيام/