نماینده مردم مهاباد در مجلس با بیان اینکه بستن مرزهای مناطق کردنشین معیشت 7 میلیون نفر را به خطر انداخته است، از احتمال استیضاح رئیس جمهور در صورت عدم پاسخ به این موضوع خبر داد.

بستن مرزهای مناطق کردنشین معیشت 7 میلیون نفر را به خطر انداخته است

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس در ارومیه با اشاره به بسته شدن چندین هفته‌ای مرزهای شهرهای کردنشین استان‌های آذربایجان غربی و کردستان و به خطر افتادن معیشت ساکنان این شهرها، اظهار داشت: این تصمیم توسط شورای امنیت ملی گرفته شده، شورایی که رئیس جمهور، ریاست آن را برعهده دارد، متأسفانه روحانی حافظه ضعیفی دارد، چراکه در زمان انتخابات بیش از 95 درصد از آرای اخذ شده مردم کُرد به نام ایشان بود.

بی‌شک با تصمیم این شورا نسبت به بستن مرزهای مناطق کردنشین، معیشت بیش از 7 میلیون نفر از مردم کردستان و شهرهای مرزی به خطر افتاده است.

در هفته جاری موضوع سؤال از رئیس جمهور را پیگیری کرده و در صورتی که این درخواست نمایندگان کردزبان شهرهای مرزی به نتیجه نرسد به طور حتم موضوع استیضاح رئیس جمهور را پیگیری خواهیم کرد.

بیش از 15 نماینده کردزبان شهرهای مرزی کشور تصمیم دارند، در صورتی که از هیچ یک از موارد ذکر شده بالا مردم کرد به نتیجه نرسند ضمن در جریان گذاشتن ریاست مجلس شورای اسلامی، استعفای خود را از مجلس اعلام کنند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com

 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X