امام جمعه مشهد: اف‌‌ای‌تی‌اف فرمانش را وزارت خزانه‌داری می‌دهد. چرا باید به آنها متصل شویم؟ آخر برجام را متوجه شدید. این دو لایحه برجام دو و سه است.

عوضی ترجمه کردند که نمایندگان نفهمند ولی شورای نگهبان فهمید!

حجت‌الاسلام سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌ دوم نماز جمعه این هفته مشهد گفت: حوادثی که در این ایام داشتیم، هم حوادث عبرت‌آمیزی برای مردم و مسئولان ما بود و هم نفوذ بصیرت رهبری را برای ما ثابت کرد.

وی با اشاره به بیانات رهبری اظهار داشت: همانطوری که رهبری از اول مسئله برجام اعلام کردند امریکا عهدشکن است. با عملی که رئیس‌جمهور امریکا انجام داد، به تجربه مردم نسبت به اقوال و آرای پربصیرت مقام ولایت افزود و هم عبرت را برای مردم و مسئولان نظام ایجاد کرد که تعامل، برقراری ارتباطات و عهدبندی با جرثومه شیطان بزرگ، جز ندامت چیز دیگری ندارد.

اهم اظهارات علم الهدی به شرح زیر است:

*سانتریفیوژها را تنلبار کردند، چاله راکتور را بتون‌ریزی کردند و... و در نهایت قضیه، با عهدشکنی و خیانت ناپاکانه استکبار جهانی روبه‌رو شدیم. قبلا رهبری این مسئله را فرموده بودند. در پهنه دوران رهبری مقام ولایت، حکمت و نفوذ ولایت را تجربه کرده بودیم ولی حوادث بر این تجارب می‌افزود.

* چرا عزیزان و مسئولان به این نفوذ پربصیرت رهبری و رهنمودهای حکیمانه ولایت از اول توجه نکردند که کار به اینجا برسد که با یک خسارات و هزینه روبه‌رو بشویم،‌ متاسفانه همین الان که با این خسارت روبه‌رو شدیم و شیطنت ناپاکانه را از این عنصر ناپاک شاهد هستیم ولی با دو مشکل در کشور روبه‌رو هستیم که نه به این عبرت توجه دارند و نه به رهنمودهای حکیمانه توجه دارند و آن تصویب لایحه افی‌ای‌تی‌اف و پالرمو است.

** لایحه عضویت در پیمان اف‌ای‌تی‌اف در حقیقت وصل کردن تراکنش بانکی به تراکنش بانکی جهانی است و این معنایش خودتحریمی است و این قدم گذاشتن بر دامن قدرت امریکایی است که با ما برخورد و تهدید به تحریم می‌کند. تصویب این لایحه یعنی تراکنش بانکی تحت نظارت امریکا برود. این مسئله چه لزومی دارد؟ به صرف اینکه می‌گویند اگر این کار را نکنیم، پول‌هایمان را از خارج نمی‌توانیم به داخل ببریم. خوب راهکارهای دیگر نیز وجود دارد.

*پیش‌شرط پیوستن به پیمان اف‌ای‌تی‌اف لایحه پالرمو است، این لایحه یعنی کنوانیسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم. تروریسمی که آنها تعیین می‌کنند و آن، یعنی حزب‌الله، انصارالله یمن و جریان‌های آزادی‌خواه و حشدالشعبی عراق. ما به کنوانیسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم متصل شویم یعنی تامین مالی و دفاع و پشتیانی از مقاومت در منطقه نداشته باشیم.

* عزیزان ما در مجلس چشم‌هایشان را باز کنند. مشکل امریکا دو چیز است؛ توان موشکی ما و نفوذ منطقه‌ای ایران. ما اگر به کنوانسیون پالرمو وصل شدیم، تروریسم را آنها برای ما تعریف کردند و این یعنی قبول کردیم ارتباطات ما و حمایت‌های ما از جریان‌های مقاومت قطع شود و اگر روابط ما از مقاومت قطع شد یعنی با دست خودمان از این نفود سیاسی در منطقه که امریکا را به ذلت نشانده و اسرائیل را در آستانه بدبختی قرار دادیم، دست بکشیم.اول آمدند، عوضی ترجمه کردند که نمایندگان نفهمند و بعد شورای نگهبان فهمید و لایحه برگشت. در کشوری که این همه شهید دادیم، چرا مسئولان باید اینگونه برخورد کنند؟

* مقام معظم رهبری هم اعلام کردند اتاق جنگ ما وزارت خزانه‌داری امریکا است و این دو لایحه مربوط به وزارت خزانه‌داری است، اف‌‌ای‌تی‌اف فرمانش را وزارت خزانه‌داری می‌دهد. چرا باید به آنها متصل شویم؟ آخر برجام و نتیحه آن را متوجه شدید. این دو لایحه برجام دو و سه است، رهبری هم اعلام کردند ما اجازه برجام دو و سه را نمی‌دهیم.

* برجام یک قرارداد چند جانبه بود و قراردادی نبود که ایران به صورت جداگانه و یکی یکی از کشورها آن را امضا کند. برجام با هم امضا شد و سپس شورای امنیت آن را تصویب کرد. وقتی یک کشور از آن خارج شود، از نظر حقوقی این قرارداد سقوط کرده است. اگر بخواهیم آن را ادامه بدهیم، این مسئله یعنی بستن یک قرارداد جدید با کشورهای اروپایی.

*فرمایش رهبری این بود که من به این سه کشور اعتماد ندارم، اینها اذناب امریکا هستند و بعد گفتند اگر می‌خواهید ادامه بدهید، تضمین بگیرد و بعد گفتند می‌دانم این سه کشور اینها امضا نمی‌دهند. آقا گفتند رئیس‌جمهور امریکا امضا بدهد، بعد گفتند نشد. بعد این هم این کار را می‌خواهید ادامه بدهید.

* چرا باید برجام را ادامه بدهیم؟ مگر برجام برای ما نتیجه داشته است؟ برجام جز ضرر نتیجه‌ای نداشته است. شما مسلمانید و قرآن را قبول دارید. قرآن می‌گوید در برابر دشمن سست نشوید. شما پیروز و غالبید. خدا با شماست. خدا کار شما را ناقص نمی‌گذارد. سست نشوید که بخواهید مشکل‌تان را از طریق قرارداد حل کنید.

* امریکا در این چهل ساله، به دنبال جنگ و فتنه بوده است و در یک نقشه پیروز نشده و در همه نقشه‌ها شکست خورده است، اگر می‌خواهید مشکل مالی کشور حل شود، راه‌های دیگر هم است. پیمان‌های دوجانبه مالی با کشورها امضا کنید که نیاز به یورو و دلار نداشته باشد و راه‌های تجاری را تحکیم کنید. کسانی که می‌خواهند این دو لایحه استعماری امریکا را تصویب کنند، در این باره زمان صرف کنند و دولت را موظف کنند.

* رهبری فرمودند مسئولان کشور بدانند موقعیت امتحانی شدیدی برای آنها پیش آمده است؛ هم امتحان خدایی و هم امتحان مردمی. در مسئله مشروطیت مفاسدی از سوی افرادی رخ داد، علیرغم آن روز که این ارتباطات نبود و دستگاه‌های ارتباطی و اطلاعاتی نبود، برایشان فیلم ساخته و کتاب می‌نویسند. امروز با عملکرد شما مسئولان، برایتان در آینده سریال درست خواهند کرد و می‌گوید شما چه کردید و در این امتحان مردمی سقوط خواهید کرد. مردم شما را در راس تصمیم‌گیری‌ها انتخاب کردند، لااقل حساب قرآن، آینده و خون شهدا را بکنید و چشم‌هایتان در برابر قدرت‌های مقوایی دنیا ببندید و مسائل شخصی را از پا بگذارید.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: khabaronline.ir


 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X