news-top-1

رحیمی از آبستراکسیون تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی در جلسه امروز برای عدم رای‌گیری درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT ) خبر داد.

مخالفان برجام در کمیسیون امنیت ملی مجلس در رای‌گیری CFT آبستراکسیون کردند

علیرضا رحیمی، عضو کمیسیون امنیت ملی در مطلبی در صفحه توئیتر خود نوشت: «اولین آبستراکسیون (نصاب‌شکنی) در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دوره دهم مجلس توسط مخالفان برجام رقم خورد. امروز در لحظه رای‌گیری برای کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم با آبستراکسیون پنج نفر از اعضا رای‌گیری انجام نشد. 14 عضو آماده اعلام رای مثبت به کنوانسیون بود و 14 عضو هم غایب بودند.»

آبستراکسیون کاری است که عده‌ای انجام می‌دهند تا جلسه رای‌گیری از حد نصاب بیفتد که به گفته علیرضا رحیمی، این کار در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی انجام شده است.

مجلس در هفته گذشته وارد بررسی کلیات لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم شد که به دلیل مخالفت تعدادی از اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی و راه انداختن جنجال در مجلس و در نهایت با نظر رییس مجلس و رای نمایندگان،‌ این لایحه به کمیسیون امنیت ملی برای بررسی بیشتر ارجاع شد چون کمیسیون امنیت ملی هیچ گزارشی در مورد این لایحه به مجلس ارائه نداده بود.

رییس مجلس تاکید کرده بود که کمیسیون امنیت ملی هر چه سریعتر گزارش خود را به صحن علنی ارائه کند تا مجلس وارد بررسی کلیات و جزئیات این لایحه شود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


 نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
ترامپ: نوار قتل خاشقچی وحشتناک‌تر از آن بود که بتوانم گوش کنم
دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز می گوید، که ولیعهد سعودی بارها از جمله چند روز پیش به من گفت، که نقشی در قتل جمال خاشقچی نداشته است اما نمیدانم دروغ گفته یا نه
news-left-2

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X