تشدید انتقاد اصلاح‌طلبان از عملکرد اقتصادی دولت
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، طی سخنانی در مراسم افطاری با اصحاب رسانه، وضعیت اقتصادی کشور را به یک جنگ‌ورانی تشبیه کرده بود که این اظهارات با انتقاد برخی حامیان دولت روحانی همراه شده است.

ابطحی به روحانی: دولت گُنگ، لال و وزرای سوپر محافظه‌کار دارید

سید محمد ابطحی رئیس دفتر رئیس دولت اصلاحات در همین زمینه و در واکنش به روحانی، گفت: فاصله بین اتاق روسای دولتی با واقعیت های گرانیِ بازار مشکلی است که بار آن بر دوش مردم است. رییس جمهور می‌گوید گرانی روی کاغذها و آمارها و جلسات ما وجود ندارد. این یک جنگ روانی است اما رابطه جیب مردم با اتاق جلسات هیئت دولت نیست. با واقعیت بازار است.

ابطحی با تاکید بر اینکه "اگر هم گرانی جنگ روانی است، این جو روانی باید توسط دولتی ها شکسته شود"، خطاب به روحانی افزوده است: دولت گُنگ و لال که نمی‌تواند فضاهای روانی را بشکند. خیلی از وزرای سوپر محافظه کار شما، عامل به وجود امدن این فضای به قول شما روانی هستند. تو را به خدا زودتر تغییرشان دهید. دولت ساکت ومحافظه کار شما بهترین بستر جنگ روانی یا اقتصادی رقبا و یا دشمنان ایران است. میلیون‌ها ایرانی که‌به شما رای دادند و بزرگانی که از شما در انتخابات حمایت کردند، حالشان خوب نیست.

پیش‌ از این نیز برخی حامیان رئیس‌جمهور، با انتقاد از عملکرد تیم اقتصادی دولت دوازدهم، خواستار ترمیم کابینه شده بودند که برای نمونه، مصطفی کواکبیان نماینده حامی دولت مجلس، تصریح کرده بود که به دلیل عملکرد اقتصادی، خجالت می‌کشد از اینکه از روحانی حمایت کرده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ilna.ir