توضیح دادستان مشهد درباره پیامک‌های تهدیدآمیز
صادقی: معاون سیاسی استاندار خراسان‌رضوی مطالبی در رابطه با مشکل تهدید نمایندگان مجلس توسط یک خانم مشهدی اعلام کرده بودکه تاکنون گزارشی به دست ما نرسیده.

کودک آزاری در استان خراسان رضوی

غلامعلی صادقی؛  دادستان مشهد امروز در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته قوه قضاییه در دادگستری خراسان رضوی گفت :معاون سیاسی استاندار خراسان‌رضوی مطالبی در رابطه با مشکل تهدید نمایندگان مجلس توسط یک خانم مشهدی اعلام کرده بودکه تاکنون گزارشی به دست ما نرسیده و به محض دریافت گزارش بلافاصله پیگیری خواهد شد.

وی گفت : پرونده هایی در رابطه با داروخانه‌هایی که در قالب عطاری‌ها و داروخانه‌های سنتی فعالیت دارند ، گزارشی از طریق مردم و ضابطان ارائه شده که در حال حاضر پرونده‌ها در حال رسیدگی و صدور حکم است.

دادستان مشهد با اشاره به اینکه پرونده‌های کودک‌آزاری را در استان داشته‌ایم که آخرین مورد آن قتل کودک 2.5 ساله توسط مادرش بوده و پرونده آن در حال رسیدگی است، گفت: سازمان‌های متولی مانند بهزیستی و خیریه‌ها موظف و مکلف به ارسال موارد مشکوک و غیرطبیعی به دستگاه قضایی هستند.

صادقی افزود: معاون امور خانواده دادستان مشهد پیگیر موضوعات مرتبط بوده و در نظرسنجی‌های صورت گرفته بالاترین رضایت‌مندی‌ها و کمترین مشکلات گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه پرونده‌های شاکیان بیمه توسعه در تهران تشکیل می‌شود، گفت: این موضوع در استان‌ها پیگیری نمی‌شود و اگر موردی هم باشد به تهران ارجاع داده می شود .

دادستان مشهد با بیان اینکه کاربری کمربند جنوبی مشهد تغییری نکرده و از مسئولان هم خواسته‌ایم که بگذارند این فضا مکانی برای تفریح و استراحت مردم باشد ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های تکمیل شده ییلاقات طرقبه و شاندیز و هزینه 80 درصدی که مسئولان اعلام کرده‌اند اگر کسی خلاف قانون عمل کند، با برخورد قاطع دستگاه قضایی مواجه می‌شود.

صادقی درباره پرونده‌های سهام‌داران پدیده و سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری، گفت: پرونده‌های سهام‌داران پدیده و سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری در حال پیگیری است و شرایط درآمدی این تعاونی‌ها یکسان نیست و بانک مرکزی مبلغ 30 هزار میلیارد تومان در اختیار بانک‌ها و موسساتی که مسئولیت پاسخگویی به سپرده‌گذاران را برعهده گرفته‌اند قرار داده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: yjc.ir