نامه ‌رئیس فراکسیون ولایی به لاریجانی: ‌مجلس چند وزیر را برکنار کند
رئیس فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه هر روز شاهد و نظار‌ه‌گر ضعف دیگری در مدیریت خدمت‌رسانی به مردم هستیم، گفت: عده‌ای بر ساحل امن بی‌دردی نشسته‌اند و دغدغه مردم ندارند.

نامه ‌حمیدرضا حاجی بابایی به رییس مجلس شورای اسلامی

حمیدرضا حاجی بابایی در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت اقتصادی اخیر کشور اظهار داشت:با احترام استحضار دارید که، روزهای سختی  برمردم عزیز و شهیدپرور ایران اسلامی به ویژه اقشار  ضعیف  و حقوق بگیر،  می‌گذرد‌، هر روز شاهد و نظار‌ه‌‌گر  ضعف دیگری در مدیریت خدمت‌رسانی به مردم هستیم، گرانی‌های افسارگسیخته، افزایش لحظه‌ای قیمت سکه و دلار، بی‌ثباتی و رکورد بازار، فشار روزافزون اقتصادی  بر کارگران و کارمندان و حقوق  بگیران و آسیب‌های ناشی از آن حاصل این ضعف مدیریتی است، عده‌ای بر ساحل امن بی‌دردی نشسته‌اند و دغدغه مردم ندارند.

عملکرد مجلس در این مقطع تاریخی مطلوب و رضایت بخش نیست

اما  اگرچه  ملت بزرگ ایران،  با خدای خود پیمان بسته‌اند،که بر آرمان‌های الهی خود پا فشاری نمایند و در این راستا در تمام گردنه‌های تاریخی این نظام تمام قد ایستاده‌اند و پرصلابت عبور کرده‌اند، با یاری خدا و باعزم  و اراده از این مرحله نیز عبور خواهند نمود و داغ عقب نشینی را چونان همیشه  بردل دشمنان این مرز وبوم خواهند نهاد.

اما آگاهی حق مسلم  مردم است، از این رو باید با مردم صریح و روشن و بی واسطه سخن گفت، به ویژه این مسئولیت درخانه ملت که حضرتعالی مدیریت آن را به عهده  دارید،  بیش همه عرصه‌ها ضرورت دارد زیرا مردم مجلس  را خانه خود می‌دانند.

تحلیل وضعیت موجود نشان می‌دهد،علی‌رغم همه تلاش‌ها ، عملکرد مجلس در این مقطع تاریخی مطلو ب و رضایت بخش نیست ، با این وجود غاطبه مردم چشم  امید از خانه خود  برنداشته و همچنان چشم امیدشان به خانه ملت است ، همانگونه که  در رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان با زبان روز  و کنایه از تیم فوتبال سخن گفتند، و فرمودند، نمایندگان  باید برای مردم گل بزنند، تا در صدر جدول (راس امور) بمانند.

این روزها شاهد دستور جلسات و مصوباتی درمجلس هستیم ،که دردی را از مردم دواء نمی‌کند، یا در این  موقعیت در الویت نیستند، نطق های داغ و سخنرانی های آتشین ناظربر دلسوزی برای مردم  وجلسات نمادین و معمولی  که با حضورنماینده ای از دولت که اهداف آن کاملا روشن و تعریف شده نیست وذ پاسخگوی نیاز امروز جامعه نمی‌باشد.

ریاست محترم مجلس، امروز با توجه به اعلام جنگ اقتصادی از طرف خزانه‌داری آمریکا‌، هنگامه، هیچ‌گونه تغافل، تعلل و تساهل و آینده سازی سیاسی نیست، زمان، زمان مقاومت، ایستادگی، ازخود گذشتگی و ایثار برای نظام مقدسی است، که خون صدها هزار شهید و خون دل صدها هزار جانباز و ایثارگر و پدرو مادر و فرزند شهید، جوان مردی و غیرت ملت بزرگ ایران را به ضمانت و پشتوانه خود دارد ، امروز روز عملیات فتح المبین ، خیبر، بیت المقدس والفجرها وکربلای  4و5 است.

جناب آقای لاریجانی در این برهه، نیاز به مدیرانی داریم که بتوانند، مانند هشت سال  دوران دفاع مقدس از میدان مین عبور کرده ، معبر را برای ملت بزرگ ایران بگشایند، و فرماندهی این گذرگاه  تاریخی، درمجلس با حضرتعالی است.

ریاست محترم مجلس، اینک  زمان شفافیت، صداقت و پاسخگویی مسئولین به عملکرد خود در مجلس در مقابل موج  مطالبات مردمی است.در این  هنگامه حساس، اگر  هوشمندانه ، منطبق بر زمان عمل شود، برگ زرینی در کارنامه شما و مجلس رقم خواهد خورد، اما دریغ از زمانی که  فرمانده  ایفای نقش نکند و در خاکریز عملیات، دشمن صحنه را خالی ببنید، به خدا پناه می برم از لکه تاریکی که  بر دامن مجلس بنشیند و  هیچ نوری قادر به محو آن نباشد.

رئیس محترم قوه مقننه، امروز باید مجلس در خط مقدم جنگ اقتصادی برخاکریزهای منطقه عملیاتی سینه سپرکند و به گونه ای عمل نماید، که دولت نیز با مجلس همراه شود، تا مردم امنیت اقتصادی را احساس نمایند، استحضار دارید که این جنگ تمام عیار است و مردان  و زنان  با درایت و دلاوری را می‌طلبد،که در کنار مردم و با مردم زندگی کنند.

آیا وقت آن نرسیده است که مجلس به جای حمایت های بی چون و چرا و استیضاح های بی فرجام و ناامید کننده، وزرای ناکارآمد را، برکنار کند؟

جناب آقای لاریجانی ، اعتقاد واثق دارم، که نمایندگان ملت، تمام قد آمادگی حضور در این عرصه امتحان و جهاد را دارند،لذا با این پشتوانه های ارزشمند ، آیا وقت آن نرسیده است که مجلس به جای حمایت های بی چون و چرا و استیضاح های بی فرجام و ناامید کننده، وزرای ناکارآمد را،  برکنار کند، و همراه و همگام با  اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در مساعدت با رئیس جمهور محترم،  وزرایی مردمی ، جهادی و متعهد به آرمانهای نظام را جایگزین نماید؟

گرچه معتقدم ،در چنین شرایطی نباید دولت را متزلزل نمود، اما رسالت خطیرمجلس ایجاب می‌کند،که ضمن  حمایت از اقدامات درست دولت، به گونه ای عمل نماید، که دولت در مقابل مردم پاسخگو باشد،باید کسانی که بر سفره انقلاب  به اشرافی‌گری و پرخوری عادت نموده‌اند، با موج تصمیم گیری‌ها و تصمیم سازی‌های  هوشمندانه و جهادی و انقلابی مجلس کنار زده شوند، تا عدالت میوه شیرین این زمان شناسی و بصیرت باشد، باید تلالو انوار عدالت از مجلس آغاز گردد و  به تمام نقاط کشور بتابد و حیات و زندگی و نشاط و شادابی را ایجاد نماید، که در شان و شایسته این ملت بزرگ است، بی‌شک این گام‌ها، آغازی برای  یک حرکت مردمی و انقلابی و منطبق بر آرمان‌های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری است.

لذا ، این وظیفه خطیر و این موقعیت ویژه ایجاب می‌نماید، جلساتی تخصصی ، کارشناسی، شفاف و هدفمند و طولانی مدت  و با دستور کار روشن ، با حضور روسای قوا، وزراء، نمایندگان و تاثیرگذاران  بر اوضاع اقتصادی کشور در خانه ملت تشکیل  گردد  و نسخه شفابخشی برای دوران کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت پیچیده شود و مردم به صورت مستقیم از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شاهد و نظاره گر این برنامه‌ها باشند و خروجی جلسات به شیوه ای کاملا عینی و علمی  ارزیابی شوند و شفاف و بی پرده در اختیار مردم قرارگیرند.

در این صورت است که مطالبه رهبر انقلاب از مجلس، در حرکت یکپارچه و یکدل ناظر به هدف کاهش مشکلات موجود محقق   خواهد شد و بی‌شک خروجی نهایی  این حرکت یکپارچه ومنسجم وحدت، هماهنگی و تفاهم ملی را برای مردم ایران به ارمغان خواهد داشت.

بی شک کار جهادی، عزم و اراده ای جهادگرانه و انقلابی را می‌طلبد و با شرایط کار و حضور  عادی و روزمره ،منجربه حصول نتیجه نخواهد شد، لذا خواهشمند است ،دستور فرمایید، به گونه ای برنامه ریزی شود که، با لغو همه تعطیلات رسمی و غیر رسمی و تابستانی مجلس، با حضور هدفمند نمایندگان ملت، زمینه تحقق اهداف بهبود وضعیت معیشت و اقتصادی را مهیا سازیم .

با دعای خیر
 رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی
دکتزحمیدرضا حاجی بابایی

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com