علم الهدی: در بحران اقتصادی نیستیم
 امام جمعه مشهد تاکید کرد: ما امروز در بحران اقتصادی نیستیم. استکبار جهانی، امریکا و غرب می‌خواهند مشکلات معیشتی را به صورت بحران نمایش دهند و اسمش را تابستان داغ گذاشته‌اند ولی باید این مشکل حل شود.

دشمن می‌خواهد وضعیت اقتصادی کشور را به شکل بحرانی نمایش دهد

حجت‌الاسلام سید احمد علم‌الهدی خطیب جمعه مشهد در خطبه دوم نماز جمعه این هفته مشهد با اشاره به شهادت حضرت حمزه گفت: جنگ احد یک مبدا عبرت و یک سرمشق برای کل جامعه اسلامی شد که به خاطر ضایعات جبران ناپذیر جنگ احد بر جامعه اسلامی بود که در راس آنها شهادت حضرت حمزه است.

تلاش و غیرتمندی برای مردم مهم است

وی با بیان اینکه در هفته گذشته رهبری دو پیام دادند که این دو پیام برای ما درس‌آموز و بینش‌های دقیق مردم را باز می‌کند، اظهار داشت: در بازی‌های جام جهانی، وقتی بازیکنان تیم ملی در رویارویی با اسپانیا نتیجه را به این تیم واگذار کردند و یک گل خوردند، رهبری پیام دادند که خیلی زیبا بازی کردید، خداقوت. وقتی هم تیم ملی نتوانست صعود کند، ایشان خطاب به وزیر ورزش دستور دادند که خطاب به بازیکنان بگویید که شما پیروز برگشتید.

این عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: این دو پیام نشان می‌دهد آنچه برای مردم مهم است تلاش، کوشش و غیرتمندی است که در بازی‌های فوتبال نشان داد؛ چه به نتیجه برسد و چه نرسد. آنچه برای مردم مهم است این است که جریان‌ها در عرصه‌های مختلف تلاش و فداکاری می‌کنند.

دشمن می‌خواهد وضعیت اقتصادی کشور را به شکل بحرانی نمایش دهد

علم‌الهدی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور تصریح کرد: آنچه برای مردم مهم است این است که در این موقعیت که دچار مشکل شدند و اخلالگران و مفسدان اقتصادی وضعیت کودتای اقتصادی ایجاد کرده‌اند، ببییند که مسئولان تلاش می‌کنند یا مانند تماشاچی مردم را تماشا می‌کنند.

وی با بیان اینکه ما مشکل داریم اما بحران اقتصادی نداریم، خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد وضعیت اقتصادی کشور را به شکل بحران نمایشی دهد. در این شرایط مهم است که مسئولان مانند تیم ملی کار می‌کنند و می‌دوند یا تماشاچی هستند. مردم زمانی امیدوار می‌شوند که کارگزاران نظام در برابر این مشکلات و مسائل بی‌تفاوت نیستند.

صدور نفت، گاز و پتروشیمی به خوبی انجام می‌شود

امام جمعه مشهد با بیان اینکه وضعیت بازار و کسب و کار مردم از مرحله اخلال گذشته و به مرحله توقف رسیده است، ابراز داشت: کاسب بازار می‌گوید، من جنسم را چند بفروشم، فردا با چه قیمتی گیرم بیایید. بازار قفل کرده و مسئولان نظام هم تماشا کنند و درصدد حل مشکل برنیایند؟

علم‌الهدی افزود: ما بحران اقتصادی نداریم. صدور نفت، گاز و پتروشیمی به خوبی انجام می‌شود و ارز لازم به کشور برمی‌گردد. ما کمبود ارز نداریم بلکه مشکلاتی است که دیگران از روی ندانم‌کاری ایجاد کردند و کارگزار نظام و مسئولان باید این مشکلات را حل کنند.

در  بحران اقتصادی نیستیم

وی به طرح‌های اقتصادی اجرا شده اشاره و بیان کرد: شما برنامه ناموفق اقتصادی را اجرا کردید. میلیون‌ها سکه را بدون اینکه کی می‌خرد و کجا می‌برد، به جیب افراد ریختید که تعدادی از این سکه‌ها در مرز کردستان کشف شدند. ارز را بی‌حساب و کتاب به دیگران دادید. این طرح اشتباه بود. نباید این غلط را اصلاح کرد؟ اینکه بگوییم باید این گونه شود، مشکل مردم حل نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: ما امروز در بحران اقتصادی نیستیم. استکبار جهانی، امریکا و غرب می‌خواهند مشکلات معیشتی را به صورت بحران نمایش دهند و اسمش را تابستان داغ گذاشته‌اند ولی باید این مشکل حل شود.

افرادی که سایت دولتی را هک کرردند، اخلالگر اقتصادی هستند

علم‌الهدی با بیان اینکه با اشاره به اقدامات صورت گرفته طی هفته‌های گذشته یادآور شد: اینکه آقایی ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته، جنسی را وارد کرده و با ارز بالای هشت هزار تومان می‌فروشد، این اخلالگر اقتصادی است و مفسد فی الارض است. ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته ولی جنس وارد نکرده یا کالا را احتکار کرده و می‌خواهد قیمت را ببرد.

اینکه افرادی سایت دولتی را هک کرده و برخلاف قانونی هزاران خودرو وارد کردند، این افراد اخلالگر و مفسد اقتصادی هستند. صرف نظر از مفسد فی‌الارض، ما قانون در این باره داریم. چرا قانون را اجرا نمی‌کنید و مردم در برابر این قانون تبعیت می‌کنند.

افراد صرف بیان واقعیات متهم به دولتی‌ستیزی نشوند

امام جمعه مشهد با بیان اینکه عده‌ای اخلالگر ارز را جمع کرده، مردم را به صلابه کشیده، بازار را قفل کرده و آنگاه آقایان تماشا کنند؟ عنوان کرد: این تریبون جای بیان درد و حرف مردم و تقاضایشان است. مردم در این شرایط گرفتار هستند. امیدواریم مسئولان گوش‌شنوا داشته باشند. افراد صرف بیان واقعیات متهم به دولتی‌ستیزی نشوند.

طرح دشمن هم اجرا می‌شود و می‌خواهند مشکلات را به صورت بحران تبدیل کنند و شما مسئولان باید مانع شوید.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ilna.ir