اگر قضیه مدیر ثامن الحجج راست باشد،وای به حال مملکت
در نامه اخیر دبیرکل بانک مرکزی به آقای احمد توکلی در مورد مؤسسه مالی ثامن‌الحجج نوشته بود مدیرعامل ثامن‌الحجج 12 هزار میلیارد تومان دارایی را معلوم نیست چه کار کرده است.

این نامه از یك ارگان رسمی كشور است، اگر حقیقت داشته باشد! وای بر اداره کشور!

محسن صفایی فراهانی در مصاحبه با روزنامه شرق گفت:در نامه اخیر دبیرکل بانک مرکزی به آقای احمد توکلی در مورد مؤسسه مالی ثامن‌الحجج نوشته بود مدیرعامل ثامن‌الحجج 12 هزار میلیارد تومان دارایی را معلوم نیست چه کار کرده است. در این نامه اشاره شده این فرد به دلیل حمایت‌های آشکار و پنهان، با توانمندی کامل زندگی عادی‌اش را دارد، اما بانک مرکزی را در افکار عمومی متهم می‌کند.

این نامه از یك ارگان رسمی كشور است، اگر حقیقت داشته باشد! وای بر اداره کشور! از آن طرف با ایجاد راهپیمایی و  فضاسازی، بانک مرکزی بیش از 15 هزار میلیارد تومان از منابع عمومی را به سپرده‌گذاران این مؤسسه مالی می‌پردازد. وقتی ابعاد این پول‌ها در اقتصاد محدودی مثل اقتصاد کشور مطرح می‌شود، می‌فهمیم این منابع چطور می‌توانند روی تصمیم اركان حاكمیت و قوای مقننه و مجریه تأثیرگذار باشند.

این هم خیلی پنهان نیست و بحث آن از سال‌ها قبل مطرح شد كه نهادهایی كه واقعا قدرت اقتصادی‌شان از توان دولت بالاتر شده، در اقتصاد ایران فعال مایشا و تصمیم‌گیرنده می‌شوند و می‌توانند بحران‌آفرین شده و در قیمت ارز، طلا و ملك تأثیر بگذارند. مشکلی که این روزها در کشور یک بحران بزرگ اقتصادی به‌ وجود آورده است. وقتی در این شرایط رئیس بازرسی كشور می‌گوید حدود چهار میلیون سكه را دلالان خریده‌اند، چه كسانی می‌توانند چنین حجم منابعی را تخصیص دهند و پشت آن چه كسانی پنهان می‌شوند؟

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: sharghdaily.ir