آقای احمدی‌نژاد! مردم آلزایمر ندارند
یک روزنامه اصولگرا در پی اظهارات اخیر محمود احمدی‌نژاد، به او یادآور شد که مردم ایران فراموشکار نیستند.

آقای احمدی‌نژاد گویا قصد تمسخر مردم ایران را دارد

مجتبی کشاورز در شماره امروز روزنامه «خراسان» نوشت: می‌گویند حافظه تاریخی ایرانی‌ها کمی ضعف دارد اما گویا برخی فراتر از این تصور کرده‌اند که ایرانی‌ها آلزایمر تاریخی دارند! القصه محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق کشور روز پنجشنبه با اشاره به فشار اقتصادی بر مردم  و با بیان اینکه می شود در بازار ارز ثبات ایجاد کرد،  افزوده است: «من اعلام کردم. راه دارد، می‌شود. می‌شود با ۳ ـ ۴ تا حرکت این فضا را سریع عوض کرد.»

آقای احمدی‌نژاد گویا قصد تمسخر مردم ایران را دارد. آقای احمدی‌نژاد! مردم هنوز بحران ارزی دوره شما و چند برابر شدن  قیمت ارز در کمتر از چند ماه را به خاطر دارند. اگر شما بلد بودید نسخه درست بپیچید چرا در آن زمان اقدام نکردید؟ دولتی که شما در رأس آن قرار داشتید در سال ۹۱ نرخ تورم را به ۳۰ درصد و خرداد ۹۲ به ۳۵ درصد رساند. تنها در سال ۹۱، ۱۱۱ درصد افزایش قیمت ارز را شاهد بودیم و سال ۹۰ هم تجربه افزایش ۶۳ درصدی ارز را پشت سر گذاشتیم. بر این اساس از ابتدا تا انتهای دولت احمدی‌نژاد (۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲) قیمت دلار حدود ۲۹۸ درصد رشد کرد یعنی از حدود ۹۰۰ تومان به سه هزار و ۶۰۰ تومان رسید. همچنین براساس آمار رسمی، ضریب وابستگی ایران به واردات طی پنج سال یعنی از سال ۸۴ تا ۸۹ از ۳۵ درصد به ۷۵ درصد رسید. از سوی دیگر تخلفات اقتصادی صورت‌گرفته توسط حلقه نزدیکان شما در دادگاه ثابت شده است و این افراد در زندان مشغول گذراندن محکومیت خود هستند. به این فهرست باز هم می‌توان افزود.

آقای احمدی‌نژاد اگر کمی منصف و صادق بود، باید نگاهی به عملکرد خود می‌انداخت، بعد چنین ادعایی را بیان می‌کرد. البته همین یک نکته کافی است تا درباره صداقت وی در خصوص دیگر سخنان و ادعاهایش به داوری نشست. بنابراین آقای احمدی‌نژاد بهتر است در مرحله اول  بابت بی‌تدبیری در امور اقتصادی و اجرایی کشور عذرخواهی کند، بعد به فکر تجویز نسخه برای بهبود وضعیت معیشتی کشور باشد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: khorasannews.com