درخواست ضدایرانی ترامپ از پادشاه عربستان
 دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا امروز در توئیتی نوشت، ملک سلمان، پادشاه عربستان با درخواست وی مبنی بر افزایش «شاید ۲ میلیون بشکه ای» تولید نفت به منظور جبران کاهش عرضه نفت ایران و ونزوئلا موافقت کرده است.

تولید 2 میلیون بشکه نفت از سوی عربستان برای جبران کاهش عرضه نفت ایران

به نقل از رویترز، ترامپ در توئیت خود نوشت: «به تازگی با ملک سلمان صحبت کردم و به وی توضیح دادم که به دلیل آشفتگی و ناکارآمدی در ایران و ونزوئلا، درخواست دارم که عربستان تولید نفت خود را شاید تا 2 میلیون بشکه افزایش دهد تا این اختلاف (عرضه و تقاضا) را جبران کند... قیمت ها خیلی بالاست... وی موافقت کرده است.»

وی توضیح نداد که آیا منظورش 2 میلیون بشکه در روز بوده است یا نه.

بر اساس گزارش رسانه های سعودی، در جریان این مکالمه تلفنی، پادشاه عربستان و ترامپ بر ضرورت حفاظت از ثبات بازار نفت و تلاش های کشورهای تولید کننده به منظور جبران هرگونه کمبود احتمالی در عرضه نفت تاکید کردند.

اما در گزارش های منتشر شده از سوی رسانه های سعودی اشاره ای به قصد عربستان مبنی بر افزایش 2 میلیون بشکه ای تولید نفت این کشور نشده است. مقامات نفتی عربستان اظهارنظری در این باره نکرده اند.

حداکثر ظرفیت تولید نفت عربستان 12 میلیون بشکه در روز است، اما این کشور تاکنون هرگز این میزان از تولید را امتحان نکرده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
 منبع: tasnimnews.com