ادعای اینبار ذوالنور آن فندک معروف مجلس نیست/یا اثبات یا استعفا
شماری از مقام‌های دولت پیشین آمریکا روز سه شنبه اظهارات حجت الاسلام «مجتبی ذوالنور» را که مدعی اعطای حق شهروندی به دو هزار و 500 ایرانی طی مذاکرات برجام شده بود، رد کردند.

مقامات دولت اوباما: ادعای «ذوالنور»، صحت ندارد

شماری از مقام‌های دولت پیشین آمریکا روز سه شنبه اظهارات حجت الاسلام «مجتبی ذوالنور» نماینده جبهه پایداری را که مدعی اعطای حق شهروندی به دو هزار و 500 ایرانی طی مذاکرات برجام شده بود، رد کردند.

این اظهارات هدف سوء استفاده «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا قرار گرفت. وی در صفحه توئیتر خود نوشت: تازه معلوم شد که دولت اوباما در جریان مذاکرات افتضاح هسته ای ایران، به دو هزار و 500 ایرانی از جمله مقام های دولتی، حق شهروندی اعطا کرده است.

در پاسخ به این توئیت، «جان کربی» سخنگوی وزارت امور خارجه دولت پیشین آمریکا، نوشت: حقیقت ندارد. نمی‌دانم کدام یک نگران‌کننده‌تر است؛ این که رئیس جمهوری، عامدانه قصد اعتبار بخشیدن به روایت یک نماینده تندروایرانی را دارد یا اینکه او حتی به خود اجازه نداده تا صحت آن را با نزدیکانش بررسی کند؛ هزینه‌اش فقط یک تماس تلفنی بود.

در همین رابطه، «جف پرسکات» عضو شورای امنیت ملی آمریکا در دولت اوباما هم به شبکه تلویزیونی سی‌.بی.‌اس گفت: این ادعاها واهی و کاملا نادرست است. باید توجه داشت که این هم یک تقلید طوطی‌وار دیگر ترامپ از گزارش‌های فاکس نیوز است که به ادعاهای یک نماینده تندروایرانی پرداخته است.

اظهارات ذوالنور را که عضو جبهه پایداری و نماینده قم در مجلس شورای اسلامی است، نخستین بار شبکه تلویزیون فاکس نیوز بازتاب داده بود.

فاکس نیوز نوشته بود که گرچه این نماینده مجلس ایران به اسم فرد خاصی اشاره ای نکرده، اما گفته است که چند تن از فرزندان مقام های فعلی و قبلی ایران در آمریکا زندگی می کنند.

حرف مشترک ذوالنور و ترامپ در عالم واقع وجود خارجی ندارد

حالا ادعای ذوالنور در داخل هم با واکنشهای متعددی روبرو شده سایت برنا پس از اظهارات این نماینده مجلس و توئیت ترامپ نوشت:  ذوالنور ،یا ادعایش را ثابت کند یا استعفا بدهد

حرف مشترک ذوالنور و ترامپ در عالم واقع وجود خارجی ندارد، یکی در ایران می خواهد دولت را بزند و آن یکی در آمریکا و از ترس شکست جمهوری خواهان مقابل دموکرات ها در انتخابات پارلمانی آینده آمریکا می خواهد اوباما را خراب کند، وگرنه آقای ذوالنور از امروز تا یک هفته بعد هم بنشیند نمی تواند ۲۵۰۰ مقام ایرانی را کشف کند ( مقامات دولت با احتساب اعضای کابینه، استانداران و معاونان وزرا به زور ۲۰۰ نفر می شود، با نمایندگان مجلس به ۵۰۰ نفر هم نمی رسد، با مقامات قوه قضائیه نهایتا به ۵۵۰ نفر برسد).

حالا اما موضوع فرق می کند، ذوالنور یک ادعایی کرده و ترامپ هم آن را نوشته، این دیگر آن فندک خراب مجلس نیست که روشن نشدنش در جریان آتش زدن برجام به سوژه طنز تبدیل شود، این ادعا، اعتماد مردم را نشانه گرفته و کلیت جمهوری اسلامی را در مظان اتهام قرار داده، آقای ذوالنور یا اسنادی دارد که این اتفاق رخ داده و موظف است آن را منتشر کند تا مسببین آن مجازات و کسانی که از این امکان استفاده کرده اند برکنار شوند یا سندی ندارد که باید از مجلس استعفا دهد، این که یک نماینده مجلس با سواستفاده از رای مردم به اعتماد آنها خیانت کند نه تنها بخشودنی نیست بلکه مستحق برخورد جدی است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir/ borna.news