محسن هاشمی: صحبتهایم در خصوص بنیاد تعاون سپاه تحریف شد
 رئیس شورای شهر تهران با بیان "بنده به‌هیچ‌وجه نگفته‌ام که در ستاد نیروهای مسلح تخلف صورت گرفته است"، گفت: متأسفانه صحبتهایم در فضای مجازی و برخی رسانه‌‌ها تحریف شده است.

هاشمی: به هیچ وجه نگفه ام در ستاد نیروهای مسلح تخلف صورت گرفته

محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه برگزاری هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به مصاحبه اخیرش در خصوص تصرف صورت‌گرفته در شهرداری سابق توسط قائم‌مقام قالیباف، اظهار کرد: متأسفانه بعضاً در فضای مجازی صحبت‌ها تحریف و حرف‌های دیگری مطرح می‌شود.

در سؤالی که مطرح شده بود بنده جوابی در پاسخ به آن سؤال دادم که متأسفانه در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها به‌گونه دیگری آن را بیان کرده بودند که باعث سوءتفاهم شده بود که انگار بنده عنوان کرده بودم که در ستاد نیروهای مسلح تخلف صورت گرفته است.

بنده اعلام کرده‌ام که در شهرداری سابق توافقی با بنیاد تعاون (سپاه پاسداران) شده بود و الآن شهرداری مدعی است طلب دارد که بنده اعلام کردم بهتر است هرچه زودتر بنیاد تعاون بدهی‌های خود را بپردازد تا ما بتوانیم پروژه‌های عمرانی را به‌اتمام برسانیم و هرچه سریعتر طلب‌ها بازپرداخت شود.

هاشمی رفسنجانی در پاسخ به این پرسش که "چمران رئیس سابق شورای شهر تهران اعلام کرده است که اطلاعی از دستگیری قائم‌مقام قالیباف ندارد و نظر شما چیست؟"، گفت: در این زمینه بهتر است از وی سؤال شود!

شورای پنجم مباحث فرهنگی و اجتماعی و مشکلات شهر را کمک می‌کند و در این زمینه تلاش می‌کند از ظرفیت سازمان‌های اجتماعی و گروه‌های فعال در این بخش استفاده کند که کمیته امداد یکی از این سازمانهاست و با تعامل اینکه آقای فتاح رئیس کمیته امداد دارند می‌توانیم اقدامات مؤثری در رفع آسیب‌های اجتماعی در شهر تهران داشته باشیم.

آقای فتاح مدیری فعال و باصداقت است و با توجه به آسیب‌های اجتماعی در سطح شهر تهران می‌توان از ظرفیت امداد استفاده کرد.

هاشمی همچنین در خصوص به‌کارگیری 4 کولر گازی در صحن شورا و با توجه به کمبود آب در شهر تهران گفت: این کولرها به‌دلیل هوای سرد و رعایت حال خبرنگاران نصب شده درحالی که بنده گرما را بیشتر از سرما دوست دارم.

وی همچنین در خصوص فرآیند صرفه‌جویی در شورا گفت: از 17 هزار و 500 میلیارد تومان بودجه مصوب شهرداری، 44 میلیارد تومان به شورا اختصاص دارد که از این رقم نیز 95 درصد به حقوق پرسنل اختصاص پیدا می‌کند و تنها راه صرفه‌جویی در شورا این است که ما تعداد چای‌ها را از 10 چایی به یک چایی کاهش دهیم و جیره غذایی را کم کنیم و حتی استفاده نسکافه را در شورا ممنوع کنیم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimews.com