عارف هم منتقد مدیریت ارزی در دولت روحانی شد
 رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان گفت: از بعضی دولتمردان تعجب می‌کنم که از تجربیات موفق دولت اصلاحات در زمینه مدیریت ارزی استفاده نمی‌کنند.

 انتقاد عارف از مدیریت ارزی دولت روحانی

محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان  به منظور افتتاح دفتر بنیاد امید ایرانیان در استان گیلان، در روزهای گذشته به رشت سفر کرده بود.

عارف در این سفر در جمع اعضای شورای بنیاد امید ایرانیان گیلان حضور پیدا کرد و طی سخنانی با اشاره به روند شکل گیری بنیاد امید ایرانیان مهمترین دلیل توقف افتتاح دفاتر استانی بنیاد امید را هم زمان شدن با ایام انتخابات دانست که تلقی فعالیت سیاسی صورت نگیرد.

وی بر ضرورت استفاده از تجربه دوران اصلاحات بویژه در ساماندهی امور اقتصادی کشور تاکید کرد و با یاددآوری تشکیل ستاد اقتصادی کشور در دوران اصلاحات ،گفت: در این ستاد نخبگان اقتصادی کشور از همه جریانات سیاسی حضور داشتند و خروجی موفقی از آن ستاد مورد استفاده قرار گرفت. حتی در تدوین برنامه سوم توسعه کشور تفاهم خوبی بین دو جریان چپ و راست وجود داشت و به نظر می‌رسد این الگو می‌تواند در مقطع فعلی بسیار راهگشا باشد.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی انسجام و وحدت بین مردم و حکومت و بین مسئولان با یکدیگر برای برون رفت از وضعیت فعلی را ضروری دانست و با بیان اینکه نخبگان اصلاحات این ظرفیت را دارند که تجربیات خود را در اختیار نهادهای تصمیم گیر قرار بدهند،گفت: همه به یاد دارند که دولت اصلاحات در چه شرایطی روی کار آمد در شرایطی که خیلی ها منتظر حمله به کشور ما بودند.

در ماه‌های ابتدایی دولت اصلاحات ذخیره گندم کشور تک رقمی شد و مشکلات زیادی در آن مقطع زمان دولت با آن رو به رو بود. شرایط فعلی که در آن به سر می‌بریم برای اولین بار نیست که با آن مواجه می‌شویم. شرایط بدتر هم تجربه‌اش را داشتیم اما با حفظ وحدت و همراهی همه ارکان حاکمیت با هم و همکاری مردم می‌توانیم از این شرایط عبور کنیم.

وی با انتقاد از نداشتن برنامه‌ای مدون برای برون رفت از وضعیت فعلی کشور، خاطرنشان کرد: ما نگران شعارهای تند و تیز که در زمان انتخابات مطرح می‌شود نیستیم، بلکه نگران عمل کردن به این شعارها هستیم.

عارف با بیان اینکه نمی‌توانیم ناامید باشیم و ناامیدی در قاموس اصلاحات نیست، تصریح کرد: از بعضی دولتمردان که در زمان اصلاحات هم مسئولیت داشتند تعجب می‌کنم که از تجربیات موفق دولت اصلاحات در زمینه مدیریت ارزی استفاده نمی‌کنند و تجربیات شکست خورده را تکرار می‌کنند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم، بر ضرورت کادرسازی و توامندسازی زنان و جوانان در بنیاد امید ایرانیان شعبه گیلان تاکید کرد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:  tasnimnews.com