ماجرای قتل دختر بازداشتی حوادث دی ماه چه بود
از ده روز قبل و همزمان با ناپدید شدن «مریم فرجی» در فردیس کرج شایعاتی درباره علت ناپدید شدن او در سایت های معاند منتشر شد.

راز جسد سوخته فردیس برملا شد

روزنامه جام جم در گزارشی نوشت: مریم فرجی 33 ساله دی ماه سال گذشته و در جریان اغتشاشات خیابانی دستگیر و پس از محاکمه در دادگاه انقلاب تهران به حبس و ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود. همزمان با ناپدید شدن دختر جوان، افرادی با انتصاب خود به عنوان دوست مریم سعی کردند ناپدید شدن او را به ماجرای دستگیری و محاکمه اش ارتباط دهند .

با گذشت ده روز از ناپدید شدن دختر جوان، دیروز راز قتل او فاش شد. پس از افشای راز قتل دختر جوان برخی سعی کردند قتل او را به دستگاه های امنیتی ارتباط دهند آنها در داستانسرایی خود همچنین تلاش کردند، با ایجاد فضایی عاطفی مخاطب را با خود همراه کنند و مدعی بودند خانواده مریم قبول نکردند با حضور در پزشکی قانونی، جسد سوخته را شناسایی کنند.

عصر دیروز دستگیری قاتل و اعتراف او به کشتن نامزد سابقش، پایانی بر این دادستان سرایی ها بود.

اعتراف نامزد سابق

حسن جهانشاهلو، دادستان عمومی و انقلاب فردیس دیروز جزئیات این پرونده قتل را تشریح کرد و گفت: پس از اعلام فقدان دختر جوان، با دستور بازپرس، تحقیقات برای شناسایی سرنوشت دختر جوان آغاز شد. در تحقیقات ردپای نامزد سابق او به‌دست آمد و او به‌عنوان متهم دستگیر شد و در بازجویی ها به قتل اعتراف کرد. وی افزود: برخلاف ادعای سایت های معاند انگیزه قتل سیاسی نبود و متهم با انگیزه عاطفی مرتکب این قتل شده بود. عصر یکشنبه جسد دختر جوان در باغ خواهرش در حوالی فردیس کشف شد و برای تعیین علت اصلی مرگ با دستور بازپرس به پزشکی قانونی منتقل شد. جهانشاهلو درباره انگیزه قتل گفت: براساس تحقیقات مقدماتی موضوع عاطفی است و بنا نداریم پرونده را رسانه‌ای کنیم. رویکرد دادستانی بر این است که از اطلاع رسانی پرونده‌های جنایی که آرامش شهروندان را بر هم می‌ریزد اجنتاب می‌کند، اما در مواردی که جنبه پیشگیری دارد یا آبروی افراد یا ارگانی لازم است حفظ شود، اطلاع رسانی خواهد شد.

کشف جسد در باغ

محمدحسین آقاسی، وکیل مریم هم گفت: مریم پنجشنبه 14 تیر امسال با خودروی خود خانه شان در فردیس را ترک کرد تا به دیدن یکی از دوستانش در تهران برود . او بعد از آن ناپدید شد و تلاش برای یافتنش بی نتیجه ماند.

وی ادامه داد: ماموران در ادامه، خودروی مریم را در باغ نامزد سابقش کشف کردند و او دستگیر شد. متهم در این مدت تناقض گویی داشت که تمام دروغ هایش فاش شد. عصر یکشنبه از پلیس آگاهی با خانواده مریم تماس گرفتند و اعلام کردند جسد مریم در باغی در حوالی فردیس کشف شده و از آنها خواستند برای شناسایی به آنجا بروند. البته پیش از این پلیس اعلام کرده بود جسد سوخته ای که در حوالی شهریار کشف شده، متعلق به مریم است که با اعترافات متهم به قتل جسد او در باغ کشف شد. این وکیل دادگستری تاکید کرد: مقتول و متهم مدتی است نامزدی خود را به هم زده و هنوز انگیزه اصلی قتل مشخص نیست.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: jamejamonline.ir