یک نماینده مجلس، پشت پرده اهانت جنسیتی در یک فایل صوتی
این‌بار اصلا بحث شوخی و طنازی آقای نماینده درمیان نیست و ازقضا، درصورت صحت انتساب این فایل صوتی به آقای نماینده، یك دعوای جدی، انگیزه این مكالمه عصبی و توام با توهین و تحقیر بوده است.

فایل صوتی جنجالی منتشر شده متعلق به کیست؟

انتشار فایل صوتی در فضای مجازی كه در آن مردی با استفاده از كلمات ركیك و توهین‌آمیز مخاطب را كه احتمالا زنی است كه مورد سوءاستفاده جنسی قرار گرفته تهدید می‌كند و همزمان سعی در تطمیع او دارد، بار دیگر شایعاتی درمورد احتمال نقش داشتن یكی از نمایندگان مجلس در این پرونده را به میان كشیده است.

این‌بار اصلا بحث شوخی و طنازی آقای نماینده درمیان نیست و ازقضا، درصورت صحت انتساب این فایل صوتی به آقای نماینده، یك دعوای جدی، انگیزه این مكالمه عصبی و توام با توهین و تحقیر بوده است.

پروانه سلحشوری، رییس فراكسیون زنان نیز با ابراز تاسف از این مساله گفت: «نمی‌توان براساس یك فایل صوتی و ادعای یك سایت خبری یك نماینده یا اصلا یك شهروند معمولی را محكوم كنیم. این مساله به حیثیت و آبروی افراد مربوط است و قاعدتا باید بررسی دقیقی برای اثبات صحت یا كذب آن صورت گیرد.» این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در عین حال گفته است: «با این همه درصورتی كه ادعای مطرح شده درمورد اینكه صاحب صدا یكی از نمایندگان مجلس است، به اثبات برسد لازم است برخورد قانونی لازم انجام شود. »

رییس فراكسیون زنان مجلس در پاسخ به اینكه شك و شبهه‌هایی درمورد اینكه صاحب صدا كدامیك از نمایندگان بوده و درصورت صحت این ادعا، این نماینده با شكایت‌های مشابه در گذشته نیز روبه‌رو بوده، گفت: «همان‌طور كه گفتم نمی‌توانیم فعلا قضاوتی داشته باشیم. مهم‌تر اینكه این مساله‌ای نیست كه بتوانیم به این راحتی درباره آن تصمیم‌گیری كنیم.»

او همچنین در مورد نحوه واكنش فراكسیون زنان به این موضوع نیز گفت: «ما باید موضوع را در فراكسیون بررسی كنیم و براساس خرد جمعی در فراكسیون و نظر همه اعضا تصمیم‌گیری كنیم كه در صورت صحت مدعیات مطرح‌شده، چه واكنشی داشته باشیم.» سلحشوری در پایان تصریح كرد: «قاعدتا درصورت اثبات موضوع از طریق فراكسیون یا به طور شخصی پیگیر موضوع خواهیم بود و در صورت لزوم شكایت‌مان را تقدیم هیات نظارت بر رفتار نمایندگان می‌كنیم.»

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس از احتمال بررسی پرونده در این هیات سخن گفت. نماینده اصولگرای محلات گفت كه باید موضوع بررسی شود و تا زمانی كه بررسی نكنیم، نمی‌توانیم در این‌باره اظهارنظر كنیم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: etemaad.ir