موضوع فایل صوتی غیراخلاقی منتسب به یک نماینده به کجا رسید
سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان می‌گوید که هنوز شکایتی در خصوص نماینده‌ای که فایل صوتی‌اش در فضای مجازی منتشر شد، به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارسال نشده است.

عاقبت فایل صوتی غیراخلاقی منتسب به یک نماینده

«انتشار فایل صوتی منتسب به یک نماینده مجلس دهم در روزهایی که مجلس تعطیل بود،‌ حاشیه‌هایی را در فضای مجازی به دنبال داشت اما محمدجواد جمالی، سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان، درباره رسیدگی به پرونده این نماینده می‌گوید که از دبیر هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در این باره کسب اطلاع کرده اما هنوز هیچ شکایتی به این هیات واصل نشده است.

او گفت: هیچ کدام از اعضای هیات نظارت هم در این خصوص شکایت نکرده‌اند.

جمالی ادامه داد: بهتر است که هیات‌رئیسه مجلس استفساریه‌ای داشته باشد و اعلام کند که هیات نظارت بتواند بدون داشتن شاکی هم به برخی از مسایل که به شان و شئونات نمایندگان و مجلس آسیب می‌زند، رسیدگی کند یا این که تقاضای مردمی را رسیدگی کند. اتفاقا در این شرایط بهتر می‌شود و چه بسا حقایق هم روشن شود. شاید بعضی از نمایندگان هم بی‌گناه باشند و ما این موضوع را اعلام می‌کنیم.

او گفت: اگر شکایتی در هفته جاری در خصوص فایل صوتی که گفته می‌شود برای یکی از نمایندگان است مطرح شود، رسیدگی به آن به جلسه بعد هیات نظارت بر رفتار نمایندگان موکول می‌شود؛ چرا که برای جلسه آتی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تعدادی از نمایندگان را دعوت کرده‌ایم.

پروانه سلحشوری هم در پاسخ به این سوال که آیا از نماینده‌ای که فایل صوتی او منتشر شده، شکایت کرده‌اید، گفت: من گفتم باید پیگیری کنیم که این فایل صوتی منتسب به آن نماینده بوده یا خیر و بعد از آن شکایت کنیم. ما می‌توانیم درخواست کنیم تا مشخص شود که آن فایل صوتی برای چه کسی بوده و بعد از مشخص شدن نتیجه اگر آن فایل برای نماینده مجلس بود، شکایت خواهیم کرد.»

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: etemaadonline.ir