پمپئو: علیه ایران ائتلاف داریم
وزیر خارجه آمریکا با تکرار برخی مواضع بی‌اساس علیه ایران، گفت که کشورش در مقابله با تهران تنها نبوده و از همراهی اسرائیل، عربستان و برخی کشورهای عربی و اروپایی برخوردار است.

در ارتباط با تهران تنها روی مساله هسته‌ای متمرکز نمی‌شویم

به نقل از بلومبرگ، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا که برای پاسخ دادن به پرسش‌های قانون‌گذاران در خصوص دیدار اخیر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا و «ولادیمیر پوتین» همتای روس وی در برابر کمیته روابط خارجی سنا قرار گرفته بود، برخی مواضع بی‌اساس خود درباره ایران را تکرار کرد.

وی با انتقاد مجدد از برجام٬ تکرار کرد که ترامپ، توافق هسته‌ای با ایران را یکی از بدترین توافق‌ها در تاریخ می‌داند.

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به خروج این کشور از برجام گفت که واشنگتن در موضع خود علیه ایران، تنها نیست؛ ما علیه این کشور ائتلاف داریم. برخی دیگر نیز با ما هم‌عقیده هستند که خروج از برجام تصمیم درستی بود، از جمله اسرائیلی‌ها، سعودی‌ها، اماراتی‌ها، بحرینی‌ها و برخی دولت‌های کوچک اروپایی.

پمپئو همچنین گفت که اعلامیه‌ای که دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در خصوص برجام منتشر کرد، حاوی اطلاعات نادرستی در مورد تسلیحات ایران بود، این در حالی است که آنها از نادرست بودن این اطلاعات آگاهی داشتند.

وزیر خارجه آمریکا افزود که کشورش تصمیم دارد در ارتباط با ایران فقط روی مساله هسته‌ای تمرکز نداشته باشد، بلکه برنامه موشکی ایران و سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی این کشور را نیز مورد توجه قرار دهد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ilna.ir