آیت‌الله جنتی: با مفسدان اقتصادی باید خارج از نوبت برخورد شود
رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: قوه قضاییه باید با قدرت عمل کند، باید دستگاه‌های دیگر به قوه قضاییه کمک کند و دادگاه‌ها به سرعت برای برخورد با مفسدان تشکیل شود.

آیت الله جنتی: درآمدها باید صرف زیرساخت‌ها شود نه هزینه‌های بیهوده

چهارمین جلسه مشترک هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری(دوره پنجم) با کمیسیون‌های داخلی صبح امروز (پنج‌شنبه 4 مرداد) به ریاست آیت الله احمد جنتی آغاز شد.

آیت الله جنتی در این نشست ضمن تبریک ایام ولادت امام رضا (ع) درباره مشکلات اقتصادی که مردم درگیر آن هستند و روز به روز شدت پیدا می‌کند، گفت: امروز در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و همه باید یک صدا برای حل این مشکلات متحد شویم.

امروز ما مشکل منابع نداریم ولی مشکل مدیریت داریم و باید مدیران جوان و انقلابی وارد میدان شوند که اگر این مشکل حل نشود منابع نیز به کار ما نخواهد آمد.

درآمدهای کشور باید صرف زیرساخت‌ها شود نه صرف هزینه های بیهوده. جلوگیری از خام فروشی، توجه به بنیه دفاعی، لزوم توجه به شفافیت و درون‌زایی، توجه به کشورهای دوست و دل نبستن به کشورهایی که همواره بدعهدی می‌کنند از ضروریات امروز کشور برای برون رفت از وضعیت اقتصادی است.

وی با بیان اینکه ضرورت برخورد با مفسدان اقتصادی بیش از هر چیز باید در دستور کار قرار گیرد، عنوان کرد:از قوه قضائیه برای برخورد با مفسدان تشکر می‌کنم  و  از مردم نیز به دلیل تحمل مشکلات اقتصادی و سختی‌های معیشتی باید تشکر کرد.

 ما روز به روز با مشکلات اقتصادی بیشتری روبرو هستیم سکه و ارز به عنوان محور مشکلات در اقتصاد کشور مطرح شده که روز به روز با افزایش قیمت همراه است. همچنین شاهد واردات خودروهای میلیاردی و همچنین تخلفات گسترده در ثبت سفارشات هستیم که باید متوقف و با متخلفان با جدیت برخورد شود.

مردم هر روز با گرانی تازه‌ای مواجه هستند و باید حرکتی انقلابی برای مهار این وضعیت و فساد اقتصادی ایجاد شود. قوه قضاییه باید با قدرت عمل کند، باید دستگاه‌های دیگر به قوه قضاییه کمک کند و دادگاه‌ها به سرعت برای برخورد با مفسدان تشکیل شود اگر دادگاه ها خارج از نوبت تشکیل شود مردم احساس می‌کنند که نهادهای نظارتی برخورد جدی می‌کنند و امیداوریم آیت الله آملی با جدیت پیگیر برخورد با مفسدان اقتصادی باشد.

وی رخنه‌های فرهنگی را بسیار مهم ارزیابی کرد و از تمام روحانیون و فعالان فرهنگی و انقلابی خواست در برابر آن ایستادگی کنند.

آیت الله جنتی، نفوذ را نیز موضوع مهم دیگری دانست که باید جلوی آن در قامت یک انقلابی ایستاد و در پایان خطاب به اعضای خبرگان رهبری  بیان داشت: باید تمام اعضای مجلس خبرگان رهبری درباره جایگاه حساس خود آگاه باشند. امروز وظیفه سنگینی بر دوش نمایندگان ملت در مجلس خبرگان رهبری قرار دارد و قطعا باید با مراقبت زیاد در تمام جلسات مرتبط با این مجلس شرکت کنیم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com