احساس ترس سناتورهای آمریکایی پیرامون تحریم های شدید ایران
10 سناتور جمهوری‌خواه با اشاره به تحریم‌هایی که قرار است واشنگتن به دنبال خروج از برجام علیه ایران اعمال کند، به اروپا درباره دور زدن یا تضعیف‌ این تحریم‌ها هشدار دادند.

نامه سناتور‌های آمریکایی به اروپا درباره تحریم ایران

در ادامه تحرکات ضد ایرانی مقام‌های آمریکایی، 10 تن از سناتور‌های جمهوری‌خواه کنگره این کشور در نامه‌ای به سفرای آلمان، فرانسه و انگلیس به اروپا درباره دور زدن یا تضعیف تحریم‌های ایران هشدار دادند.

«تد کروز، مارکو روبیو و تام کاتن» از جمله 10 سناتورِ نویسنده این نامه هستند. همه این 10 قانونگذار آمریکایی، مخالف برجام و از چهره‌های شدیدا ضد ایرانی کنگره این کشور محسوب می‌شوند.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، در این نامه سناتورها اعلام کردند که از هر گونه تلاش برای دور زدن یا تضعیف تحریم‌های آمریکا «به طور خاص دچار رنج و اذیت» خواهند شد.

قانونگذاران هم حزبی دونالد ترامپ، همچنین به سه کشور اروپایی و دیگر کشورهای اروپا هشدار دادند که احتمال اقدام کنگره آمریکا در برابر اقدام برای دور زدن یا تضعیف تحریم‌های ایران وجود دارد.

هشدار سناتورهای تندروی جمهوری‌خواه در شرایطی مطرح شده که اتحادیه اروپا در حال رایزنی‌های فشرده برای حفظ برجام بعد از خروج آمریکا از آن و دادن برخی تضمین‌ها به ایران به منظور ادامه تعهد این کشور به این توافق است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com