هشدار فرمانده سپاه به کسانی که تصمیم به تجاوز نظامی به ایران را دارند
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: دشمنان اگر بخواهند به تجاوز نظامی دست بزنند، هزینه‌های بسیار سنگینی برای آن ها به دنبال خواهد داشت.

سرلشکر جعفری: تهدیدات نظامی دشمنان جمهوری اسلامی توخالی و واهی است

 سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع دانشجویان شرکت کننده در دوره معرفتی تشکیلاتی اسلام ناب، با اشاره به عملکرد سپاه در سال‌های اخیر گفت: سپاه پاسداران تا 10 سال پیش فقط رویکرد امنیتی و نظامی داشت اما با تدبیر رهبر معظم انقلاب به عرصه‌های جنگ نرم و تهاجم فرهنگی ورود کرد. تهدید های نظامی خارجی که از سوی دشمنان اعمال می‌شود هم خیلی جدی گرفته نمی‌شود چرا که ما قدرت پاسخگویی داریم، اما ضعف ها و تهدیدات داخلی جدی تر است.

وی افزود: نکته دیگر تفاوت بین اقشار بسیج و  سپاه است. رهبری نیز فرمودند اتکای اقشار بسیج به سپاه است اما بسیج تحت امر سپاه نیست و در اقدام و عمل مستقل است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: دغدغه مشترک سپاه و بسیج حفظ و ارتقاء انقلاب اسلامی است که به همین دلیل هم رهبر فرزانه انقلاب به شما دانشجویان جوان مومن انقلابی استقلال و اختیار در عمل داده است اما سوال اینجاست که تا چه اندازه توانستید با این اختیارات و استقلال مشکلات موجود انقلاب اسلامی را مرتفع کنید. در شرایط امروز کشور و نابسامانی‌های اخیر، خیلی‌ها تحت تاثیر جو موجود از ادامه راه ناامید می‌شوند اما ما ملاحظه می‌کنیم که رهبر معظم انقلاب با اطمینان خاطر و با موج عظیمی از امید آینده کشور را که به دست دست توانمند شما جوانان انقلابی پیش می‌رود، روشن و سربلند می‌دانند.

وی با اشاره به اینکه تهدیدات نظامی دشمنان جمهوری اسلامی توخالی و واهی است ادامه داد: اکنون که در  40 سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم، تهدید ها و تحریم‌های دشمنان به اوج خود رسیده است و تنها تهدیدی که آن را عملی نمی‌کنند، تهدید نظامی است چرا که اگر بخواهند به تجاوز نظامی دست بزنند، هزینه های بسیار سنگینی برای آن ها به دنبال خواهد داشت و بازی جنگ نرم آن‌ها را نیز بر هم خواهد زد. در سال های اخیر حتی تهدیدات امنیتی هم مثل فتنه 88 از طرف دشمنان خارجی رقم خورد اما به شکست منجر شد.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه دشمن قصد دارد مردم و مسئولین را با جوسازی های رسانه‌ای ناامید کند اضافه کرد: هرچند این تلاش در برخی مسئولین تاثیراتی داشته است اما به فضل الهی دروغ پراکنی ها و جوسازی های منفی دشمنان انقلاب و نظام برای ایجاد ناامیدی در کشور با هوشمندی آحاد مردم و مسئولین به مانند گذشته نتیجه ای جز شکست برای دشمن در پی ندارد.

وی ادامه داد: آن بخش از افراد جامعه که داعیه‌دار انقلاب هستند همین ها در مقابل تجاوز صدام در 8 سال دفاع مقدس به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایستادگی کردند و امروز هم همین جریان انقلابی می توانند بسیاری از مشکلات کشور را حل کنند.

فرمانده سپاه پاسداران ادامه داد: امروز با وجود افزایش فشارها و تحریم ها و تهاجم های فرهنگی و رسانه‌ای، شاهد افزایش بصیرت و ولایتمداری مردم هستیم که همین بصیرت مردمی در مشارکت های انتخاباتی، راهپیمایی های انقلابی و صحنه های مختلف در سطح کشور نمایان است و تهدیدات دشمنان را خنثی می‌کند.

سردار جعفری با بیان اینکه مشکلات جدی کشور ریشه در تفکرات لیبرالی دارد تصریح کرد: متاسفانه تفکرات غربی و لیبرالی مثل خوره به جان کشور افتاده است و علت اینکه رهبری معظم به تحول در علوم انسانی تاکید دارند در واقع برای زدودن تفکر غربی و غیر اسلامی از حاکمیت اجرایی کشور می‌باشد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه طی 4 دهه گذشته نگاه غربی و مبانی فکری لیبرالی همواره تلاش کرده است در سیستم اجرایی کشور به نحوی حضور داشته باشد گفت: تا زمانی که تفکر برخی مجموعه‌های اجرایی کشور با اراده مردم تغییر نکند این مشکلات همچنان ادامه خواهد داشت.

سردار جعفری ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در صحبت‌های ابتدای سال جاری مطرح فرمودند که مسئولین ما به دو مورد اساسی توجه نمی کنند یکی ظرفیت‌های عظیم داخلی و یکی هم استفاده از جوانان، در زمان جنگ هم تا زمانی که بنی صدر با دیدگاه لیبرالی فرمانده کل قوا بود با ضعف هایی که نشان می‌داد و مخالف حضور جوانان در جبهه‌ها بود متحمل شکست و عقب نشینی می‌شدیم اما از تابستان سال 60 که امام خمینی (ره) فرماندهی کل قوا را بر عهده گرفت، ظرف 9 ماه خرمشهر آزاد شد و این بار عراق بود که از موضع ضعف درخواست آتش بس کرد. بنی صدر بعد از شکست در هویزه در دی ماه سال 59 به امام (ره) گفت که نمی‌توانیم بجنگیم و باید با عراقی ها مذاکره کنیم، خب ببینید حاکمیت اجرایی یک تفکر بر یک مسئله اصلی کشور تا چه اندازه تاثیرگذار است.

وی با اشاره به وظایف دانشجویان و جوانان انقلابی ادامه داد: در شرایط کنونی کشور رهبر معظم انقلاب از شما جوانان انتظاراتی دارند. باید از خود بپرسید که وظیفه اصلی شما در این شرایط چیست؟ چگونه قرار است در حل مشکلات کشور و خنثی کردن توطئه دشمنان نقش آفرینی کنید؟ به نظر من وظیفه یک دانشجوی مومن انقلابی بسیجی آگاه سازی مردم و زدودن تفکر القا شده غربی یا همان لیبرالیسم است.  شما جوانان انقلابی ابتدا باید در خود آمادگی ایجاد کنید و نیت و عمل خود را خالص کنید. بعد از آن نیاز است که خودسازی مدیریتی داشته باشید و در حوزه هایی که علاقه مندید، تلاش کرده و مشکلات کشور را مرتفع نمایید.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: شما جوانان امروز باید در دانشگاه، شهر و یا محله خود برای حل مشکلات مردم و معضلات اقتصادی و فرهنگی کشور، هسته های جهادی یا نهادهای مردمی تشکیل دهید. همه اقدامات این چنینی الزاما نیازمند پول نیست ، همانطور که خداوند وعده داده است: "والذین جاهدو فینا لنهدینهم سبلنا ..."

سردار جعفری در پایان افزود: حرکت‌های جهادی شما دانشجویان و جوانان با برکت بوده و تاثیرات ملموسی در جامعه دارد و به مستضعفین و محرومین روحیه و امید می دهد. البته این فعالیت ها برای خود شما هم تجربه های مدیریتی و تشکیلاتی به دنبال خواهد داشت. همین دوره اسلام ناب هم که در آن به صورت تشکیلاتی و جمعی شرکت کرده‌اید و آموزش‌های خوبی می‌بینید، باید زمینه‌ای برای تشکیل هسته‌های جهادی و همینطور پی گیری مطالبات مردمی از مسئولین باشد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com