عید قربان «رفع حصر» انجام می‌شود
وب سایت اصولگرای تابناک در خبری از رفع حصر «میر حسین موسوی و مهدی کروبی» و رفع محدودیت سید محمد خاتمی در عید قربان خبر داد.

«سید محمد خاتمی» نیز در جلسه بزرگان نظام رسما حضور پیدا خواهد کرد

وب سایت اصولگرای تابناک در خبری از رفع حصر «میر حسین موسوی و مهدی کروبی» و رفع محدودیت سید محمد خاتمی در عید قربان خبر داد.

شنیده شده است، در صورتی که کار طبق پیش بینی و برنامه ریزی صورت گرفته دنبال شود، به منظور نمایش وحدت ملی در کشور و رفع برخی دلخوری ها بین سیاسیون، تا عید قربان اقدامات لازم در خصوص رفع حصر «میر حسین موسوی و مهدی کروبی» انجام خواهد شد و «سید محمد خاتمی» نیز در جلسه بزرگان نظام رسما حضور پیدا خواهد کرد.

همچنین محسن مهدیان؛ روزنامه نگار و فعال سیاسی اصصولگرا در یادداشتی جالب توجه در خبرگزاری فارس از خبر تصویب رفع حصر احتمالی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی در شورای عالی امنیت ملی استقبال کرده است.

او نوشت: رسانه های وابسته و نزدیک به دولت به نقل از منابع اگاه و رسمی، از مصوبه شورای عالی امنیت ملی برای رفع حصر خبر دادند، امیدواریم این بار خبر تائید شود.

به چند دلیل ازین خبر باید استقبال کرد؛

دلیل اول مرتفع شدن علت حصر است. علت حصر چه بود؟ علت حصر نگرانی از بدرفتاری آقایان کروبی و موسوی بود که حاضر نمی شدند نسبت به قانون تمکین کنند و هراز گاهی با اظهارنظرهای حساسیت برانگیز، جامعه را دچار اختلاف و تشویش می کردند و مردم را رودر روی هم قرار می دادند. این خبر بدین معنی است که محصورین حاضر شدند دست از قانون شکنی مجدد بردارند.

دلیل دوم رفع نگرانی ها از همراهی اجتماعی است. اگراین خبر درست باشد، یعنی شورای عالی امنیت ملی به عنوان تنها نهاد تصمیم گیر در مسائل کلان امنیتی، پیش بینی کرده است که آزادی محصورین موجب ناامنی در جامعه نخواهد شد و به تعبیر دیگر، تهدیدی از سوی معترضین نخواهیم داشت.

البته رفع این نگرانی قابل پیش بینی بود. ابهام بخشی از جامعه نسبت به نتایج انتخابات 88، بعد از برگزاری چند انتخابات پیاپی و پیروزی اصلاح طلبان رفع و مشخص شد چه کسی امانتدار است و چه کسی ظالم به آبروی کشور.

امروز احدی نیست که خود را در چارچوب جمهوری اسلامی تعریف کند و از قانون شکنی آن سالها دفاع کند؛ این دستاورد مهمی است. از این جهت طرفداران موسوم به سبز، امروز متوجه شدند که با اعتنا به قانون و اخلاق هیچ بن بستی در جمهوری اسلامی وجود ندارد؛ نمونه اش سپنتا نیکنام.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tabnak.ir