انتقاد آیت‌الله یزدی از پخش برخی برنامه‌های تلویزیونی
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از برگزاری محافل و پخش برخی برنامه های تلویزیونی تا پاسی از شب انتقاد کرد.

در آن دوران رژیم درصدد بود همه احکام اسلام به ویژه نماز را از بین ببرد

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از برگزاری محافل و پخش برخی برنامه های تلویزیونی تا پاسی از شب انتقاد کرد.

آیت الله محمد یزدی اظهار کرد: نتیجه این اقدام ها، کاهلی به نماز در وقت صبح است، توجه به فرایض وظیفه ای است که همه ما در مقابل آن مسئولیم.

وی گفت: همه می‌دانیم نماز از ضروریات اسلام است که هرگز نباید ترک و در هیچ صورتی نباید فراموش شود.

وی ادامه داد: در روایات متعدد آمده است که در روز قیامت اولین موضوعی که مورد پرسش قرار می‌گیرد، نماز است. نماز نسبت به سایر واجبات و مستحبات، در قبولی سایر اعمال نقش دارد و تسامح و تساهل در آن گناه نابخشودنی است.

آیت الله یزدی با اشاره به وضعیت مسائل و احکام دینی به ویژه نماز در دوران قبل از انقلاب گفت: در آن دوران رژیم درصدد بود همه احکام اسلام به ویژه نماز را از بین ببرد، اما امروزه با عنایت الهی و با مجاهدت بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب، در سایه نظام جمهوری اسلامی، فرایض و واجبات الهی مورد توجه قرار گرفت، لذا باید خدا را شاکر باشیم که توجه به ضروریات و واجبات اسلام مثل نماز، زکات، حجاب و عفاف بیش از پیش شده است.

وی افزود: در اجرای فرایض همه باید کمک کنیم و فرقی بین روحانی و غیر روحانی نیست.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همچنین با اشاره به ساخت مسجد گفت: سفارش من به خیرین مسجد‌ساز این است که پس از ساخت مسجد به فکر امام جماعت باشند.

آیت الله یزدی گفت: اگر امام جماعتی در مسجد فقط نماز بخواند و با مردم ارتباط نداشته باشد، من این امام جماعت را قبول ندارم و اگر او به مسجد نیاید بهتر است، چرا که این شخص به مردم یاد می‌دهد که کاری به کار دیگری نداشته باشند.

وی افزود: برگزاری نماز جماعت به منظور ایجاد رابطه با مردم، حل مشکلات آنان و ارتباط جامعه با هم است.