جرج بوش مانع ترور «قاسم سلیمانی» شد
یک اسرائیلی با انتشار کتابی در آمریکا، ادعاهایی را درباره فعالیت های اسرائیل علیه ایران مطرح کرد. این ادعاها هنوز از سوی مقامات ایرانی یا اسرائیل مورد تایید یا رد قرار نگرفته اند

تهرانی مقدم مسوول ارشد بخش موشکی سپاه توسط موساد ترور شد

یک اسرائیلی با انتشار کتابی در آمریکا، ادعاهایی را درباره فعالیت های اسرائیل علیه ایران مطرح کرد. این ادعاها هنوز از سوی مقامات ایرانی یا اسرائیل مورد تایید یا رد قرار نگرفته اند.

این کتاب به نام "عجله کن و بُکُشِشِ" توسط "رونین پیرگمان" نویسنده اسرائیلی نوشته شده است.نویسنده، این مطالب را از طریق گفتگو با سران سیاسی و امنیتی اسرائیل به دست آورده بود.

بخش هایی از این کتاب که در بخش عربی سایت بی بی سی منتشر شده به این شرح است:

- مصطفی احمدی روشن به این دلیل توسط اسرائیل ترور شد تا میان سایر دانشمندان ایرانی رعب و وحشت ایجاد شود. او برای اسرائیل خطرساز نبود.

- در دوره ریاست اوباما در آمریکا، میان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و داگان رئیس وقت موساد درباره حمله نظامی اسرائیل به ایران اختلاف نظر پیش آمد و داگان برای جلوگیری از این حمله نظامی، نقشه حمله را به اوباما اطلاع داد تا مانع از حمله شود. در نهایت نتانیاهو تصمیم گرفت به ایران حمله کند و وضعیت صفر +30 را اعلام کرد که براساس آن باید تا 30 روز آینده حمله صورت می گرفت اما دخالت اوباما مانع از حمله شد.

- در روز ماموریت ترور عماد مغنیه (عضو ارشد حزب الله لبنان) توسط اسرائیل، او به همراه قاسم سلیمانی در سوریه بود. اسرائیلی ها مجوز این ترور را از جورج بوش رئیس جمهور وقت آمریکا دریافت کرده بودند اما این مجوز یک شرط داشت و آن اینکه در این عملیات، تنها و تنها یک نفر کشته شود. به همین دلیل ماموران اسرائیلی از صبح تا عصر منتظر ماندند تا قاسم سلیمانی وی را ترک کرد و عماد مغنیه تنها شود. در این لحظه عملیات تروریستی اجرا شد. بمب در لاستیک چرخ خودروی حامل عماد مغنیه تعبیه شده بود.

در جزئیات این ماجرا آمده است که ماموران موساد وقتی متوجه حضور قاسم سلیمانی در کنار عماد مغنیه شدند تصمیم می گیرند برای کشتن هر دو در یک عملیات، با رئیس وقت موساد تماس بگیرند در حالی که وی در مراسم ختم مادرش بود و از او سوال شد که آیا بهتر نیست "با یک سنگ دو گنجشک زده شود" رئیس موساد هم با نخست وزیر وقت اسرائیل ایهود اولمرت تماس می گیرد اما در نهایت اولمرت به دلیل تعهد اسرائیل به جرج بوش درباره اینکه این عملیات تنها منجر به قتل عماد مغنیه شود مخالفت می کند. اسرائیلی ها در سال 2004 توانستند از یک فیلم تصویر جدید عماد مغنیه را شناسایی کنند.

- تهرانی مقدم مسوول ارشد بخش موشکی سپاه توسط موساد ترور شد.

- دانشمندان هسته ای ایرانی مثل داریوش رضایی نژاد، مسعود علی محمدی، مجید شهریاری و فریدون عباسی توسط اسرائیل ترور شدند. این افراد براساس نقش آنها در برنامه اتمی و خطرسازی برای اسرائیل انتخاب و ترور شدند.

- موساد برخی از افراد را نه براساس خطرسازی برای اسرائیل، بلکه با هدف ایجاد رعب و وحشت در میان دانشمندان هسته ای ایران ترور کرد. مصطفی احمدی روشن با این هدف، ترور شد. تصویر او برای نخستین بار در تصویری در کنار احمدی نژاد به هنگام بازدید از یکی از تاسیسات اتمی منتشر شده بود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: asriran.com