نماینده تهران: مجلس،متهم به لابی گری است
محمدرضا نجفی نماینده تهران در گفت وگو با تابناک اظهار داشت:هم اکنون مجلس به لابیگری و مسائل دیگر متهم است، ولی تا به امروز حرکتی از خود نشان نداده که خود را از آن مبرا کند و موضوعات شفاف شود

سرمایه های نمادین ملی را خانه نشین کرده ایم

این نماینده در ادامه یادآور شد: ما به بسیج عمومی سرمایه های خود برای حل مسائل نیاز داریم که بخشی از این سرمایه ها، سرمایه های انسانی ماست؛ ما سرمایه های ارزشمندی که امروز می توانند کمک حال کشور و مردم برای حل مسائل شوند، از گردونه مدیریت کشور خارج و خانه نشینشان کرده ایم. ما درآمدهای کشور را در راستای اولویت های کشور در بسیاری از جاها هزینه نکرده ایم و برای همین است که هزاران میلیارد دلار در یک دوره از بین رفت و امروز نه موجودی در صندوق ذخیره ارزی داریم و نه زیرساخت هایی که کشور را به توسعه برساند!

ما سرمایه های خود را مستهلک کردیم و سرمایه های انسانی خود را نیز به دلیل رویکردهایی که داشتیم، از بین بردیم و سرمایه های نمادین خود را مانند دین و ملیت بی خاصیت کرده ایم و اگر امروز بخواهیم کشور را اداره کنیم، باید بتوانیم این سرمایه ها را به کشور بازگردانیم.

نجفی در ادامه با اشاره به مسأله فساد در کشور گفت: اگر ما مسیر خود را درست کردیم، در آن زمان باید به مسأله فساد به عنوان یک موضوع اصلی نگاه شود. پرداختن به این بحث، راهکارهای بسیار اصولی و قابل اثبات و کارآمد و اثر بخشی دارد که بسیار کم هزینه تر هستند.

امروزه رفتارهای هیجانی و پوپولیستی هست که ما با آنها درگیریم و چاره ای هم نداریم و تا زمانی که دولت الکترونیک و پایگاه الکترونیک ایجاد نشده، باید لیست اسامی را در جیب خود بگذاریم و در زمان موعد آن را خارج کنیم، ولی اگر راهکارها درست باشد، شفافیت ایجاد می شود.

وی همچنین ادامه داد: هم اکنون نیاز به حرکت هیجانی و پوپولیستی نیست. کارهای ما، دستورالعمل ها و قواعد کم هزینه تری را پیش بینی کرده، ولی ما دنبال آنها نمی رویم. می خواهم بگویم این میزان التهاب و تنش که به جامعه وارد شده، می توانست با کمترین هزینه رفع شود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: khabaronline.ir