نسبت دادن یک دروغ بزرگ و خطرناک جدید به روحانی
حسام الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهوری با نگارش یادداشتی به تذکر یکی از نمایندگان در مورد سخنرانی اخیر حسن روحانی در نمایشگاه صنعت دفاعی اشاره کرد و در مورد این سخنرانی توضیح داد

واکنش حسام‌الدین آشنا به تذکر یک نماینده

حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور در پاسخ به اتهامات وارد شده از سوی یکی از نمایندگان مجلس به رئیس جمهور در مورد صحبت‌های او در نمایشگاه صنعت دفاعی کشور؛ به انتشار بخش‌های تقطیع شده صحبت‌های روحانی توسط آن نماینده پرداخت.متن این یادداشت به شرح زیر است:

چند روز است دروغ بزرگ و خطرناک جدیدی را به رئیس جمهور نسبت می دهند؛ این دروغ امروز از زبان یک نماینده مجلس باز تولید شد. من خودم در سخنرانی رئیس جمهور در نمایشگاه صنعت دفاعی حاضر بودم. ایشان در ادامه  ارائه تحلیلی از قدرت دفاعی ایران که ناشی از پیوند نیروهای مسلح و ملت است  گفتند" ساختار دفاعی کشورمان، ساختاری مردمی است، بار بزرگ و اصلی نیروهای مسلح کشورمان، بر دوش بخش مردمی آن یعنی سربازان وظیفه است و از سوی دیگر در کشورمان نیرویی به اسم بسیج داریم که به عنوان یک قدرت بزرگ علاوه بر آنکه بخش مردمی نیروهای مسلح را تقویت می‌کند، مردم را نیز کاملاً با نیروهای مسلح کشور، متصل کرده است و هر جا نیروهای مسلح و مردم کشوری اینچنین پیوندهای مستحکم و گسترده داشته باشند، شکست‌ناپذیر خواهند بود. "

دکتر روحانی اضافه کرد: اگر در کنار این ویژگی‌ها، فرماندهی نیروهای مسلح نیز مردمی باشد، یعنی منتخب و مورد اعتماد مردم باشد و علاوه بر این اسلام‌شناس، مدیر، مدبر و مورد اعتماد دینی مردم باشد، توانمندی و قدرت نیروهای مسلح مضاعف خواهد شد. در زمان جنگ وقتی امام راحل فرمانی صادر می‌کردند، با فرمان یک فرمانده نظامی معمولی فرق داشت چرا که مردم به این رهبر مردمی و دینی از عمق جان اعتماد داشته و به او عشق می‌ورزیدند و می‌دانستند که آنچه او می‌گوید برای تأمین مصالح عمومی کشور است و نه تأمین منافع فردی.

رئیس جمهور ادامه داد: این اعتقاد و ایمان بین فرمانده نیروهای مسلح با نیروهای مسلح و نیروهای مسلح با مردم و مردم با آن فرمانده، قدرت بزرگی ایجاد می‌کند. اساس قدرت ما قدرت نیروی انسانی است که روحیه، انگیزه و ایمان آن، فراتر از قدرت سلاح، ابزار و تجهیزات عمل می‌کند.

سیاق و ساختار و متن  سخنان ایشان تجلیل از فرماندهی معظم کل قوا به عنوان شخصیتی مردمی، منتخب، مورد اعتماد مردم، اسلام شناس، مدیر و مدبر بود و صفات بایسته رهبری در قانون اساسی را به دقت برشمردند.

برای مطامع حقیر دنیوی ارزش های انقلاب اسلامی را به بازی نگیریم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir