موافقت با آزادی مشروط محمدعلی طاهری
وکیل مدافع «محمدعلی طاهری» سرکرده گروه موسوم به «عرفان حلقه» که به تازگی محکومیتش به پنج سال حبس قطعی شده است، گفت: دادگاه با آزادی مشروط طاهری موافقت کرده است

تکذیب انتساب یک بیانیه در فضای مجازی به محمد علی طاهری

وکیل مدافع «محمدعلی طاهری» سرکرده گروه موسوم به «عرفان حلقه» که به تازگی محکومیتش به پنج سال حبس قطعی شده است، گفت: دادگاه با آزادی مشروط طاهری موافقت کرده است.

سید محمود علیزاده طباطبایی اظهار داشت: با توجه به اینکه موکلم 2 سال و نیم از پنج سال محکومیت خود را سپری کرده است و مشمول آزادی مشروط می‌شود.

این وکیل دادگستری درباره بیانیه‌ای که اخیراً توسط موکلش در فضای مجازی منتشر شده است، گفت: معتقدم این بیانیه کار طاهری نیست و به او هم پیغام داده‌ام که انتساب بیانیه مزبور به خود را تکذیب کند.

علیزاده طباطبایی ادامه داد: خیلی‌ها که ادعای شاگردی طاهری را دارند، دنبال اعدام او هستند تا دکان‌هایشان دایر باقی بماند.

وی توضیح داد: از ابتدای تشکیل این پرونده تمام تلاش‌ خود را کردیم تا بگوییم اگر هم طاهری افکار انحرافی دارد، تا قبل از سال 92 که قانون مجازات فعلی به تصویب رسید، منحرف کردن افراد جرم نبود.

دیوان عالی کشور هم در احکام خود اعلام کرده تردیدی در انحرافی بودن افکار طاهری نیست اما چون این انحراف قبل از سال 92 جرم نبوده، احکام اعدام را نقض کرد.

وکیل مدافع طاهری تصریح کرد: قطعاً شروع مجدد فعالیت‌های طاهری، او را مشمول ماده 286 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 92 و نهایتاً هم اعدام می‌کند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir