پاسخ وزیر دفاع به شائبه‌ها در مورد رنگ‌آمیزی و شباهت جنگنده «کوثر»
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به شائبه‌ها در مورد رنگ‌آمیزی و شباهت جنگنده ایرانی کوثر به هواپیمای F۵ پاسخ داد

توضیح وزیر دفاع در مورد نقطه محل بحث هواپیما در عکس‌های منتشرشده

 وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به شائبه‌ها در مورد رنگ‌آمیزی و شباهت جنگنده ایرانی کوثر به هواپیمای F۵ پاسخ داد امیر حاتمی در گفت‌وگو با «جماران» تصریح کرد: نوع برخورد با این موضوع سیر تجربه‌شده‌ای است که در مورد هر کدام از دستاوردهای نظامی، ما قبلا شاهد بوده‌ایم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یادآور شد: هنگامی که ما از موشک حرف زدیم مدت‌ها انکار کردند. بعد از اینکه بحث موشک تثبیت شد، روی دقت موشک‌ها صحبت کردیم اما این موضوع را هم مدت‌ها انکار کردند ولی امروز همه به این قدرت اذعان دارند و اتفاقا کسانی که فریادشان بلند است که باید قدرت موشکی ایران را محدود کرد، همان کسانی هستند که روزی آن را انکار می‌کردند.

حاتمی تأکید کرد: مطمئنا در مورد این هواپیما و همچنین دستاوردهای بسیار ارزشمندی که اطراف این پروژه بزرگ ایجاد شده خیلی زود به همین نتیجه خواهند رسید.

وی در مورد رنگ هواپیما نیز گفت: آن رنگ، رنگ سازمانی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است. البته در دوره تست‌ها رنگ هواپیما متفاوت بود ولی هنگامی که به تست‌های نهایی رسید با رنگ سازمانی نیروی هوایی ارتش آماده شد.

وزیر دفاع در مورد نقطه محل بحث هواپیما در عکس‌های منتشرشده گفت: این عکس متعلق به نقطه تلاقی فلز و فایبرگلاس است.

حاتمی در پاسخ به سوالی در مورد این ادعا که هواپیمای کوثر ارتقاءیافته‌ F۵ است، با تأکید بر تماما ایرانی بودن هواپیمای کوثر گفت: تمام هواپیماهای جنگی دنیا شباهت‌هایی به همدیگر دارند. ممکن است هر هواپیمایی به هواپیمای دیگر شبیه باشد. قطعا در این پروژه هم ما به هواپیماهای موجود نگاه و از آنها استفاده کرده‌ایم ولی آنچه که وجود دارد تماما ساخت داخل و جزء فناوری‌های روز دنیاست.