رئیس گروه اقدام ایران: خواهان تغییر رفتار تهران هستیم نه تغییر رژیم
نماینده آمریکا در امور ایران در سخنانی علیه تهران ادعاهایی را مطرح کرد

برجام قرار بود ایران را مطیع سازد

به نقل از اسکای نیوز، "بریان هوک" نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و رئیس گروه اقدام ایران طی سخنانی در بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها ادعاهایی را علیه ایران و نیروهای انقلابی کشورمان مطرح کرد.

وی در ادامه ادعاهای خود افزود: نظام ایران آزادی‌های دینی را سرکوب می‌کند و نسبت به هرگونه تفکر جدید مسامحه در این کشور به خرج نمی‌دهد.

هوک همچنین مدعی شد که نظام ایران مانند مافیا است که با نام دین اموال ملت ایران را غارت و آن را برای حمایت از تروریسم خرج می‌کند.‎

نماینده آمریکا در امور ایران همچنین مدعی شد که ملت ایران از دولت خواسته‌اند که از سوریه خارج شود.‎

هوک در ادامه ادعاهای خود افزود: تهران حوثی‌ها را به موشک تجهیز می‌کند تا به وسیله آن ریاض هدف قرار داده شود.‎

این مقام آمریکایی در ادامه گفت:‌ ایرانی‌ها شب و روز شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند، اما وزیر خارجه ایران دکترای خود را از آمریکا گرفته است. ما می‌توانیم تاثیرات ذهنیت انقلابی را در منطقه ببینیم. ایران همچنان به حملات حماس علیه اسرائیل کمک می‌کند و از حوثی‌ها حمایت می‌کند.

رژیم سعی می‌کند اروپا را قانع به ماندن در توافق هسته‌ای کند، اما تلاش به انجام اقدامات تروریستی مخفیانه در اروپا دارد.

هوک همچنین مدعی شد: ایران به حزب الله لبنان 700 میلیون دلار سالانه می دهد. ایران سالانه 100 میلیون دلار سالانه به گروه ‌های فلسطینی از جمله حماس و جنبش جهاد اسلامی می دهد.

نماینده آمریکا در امور ایران در ادامه گفت:‌ ما یک کمپین فشار را شروع کرده‌ایم تا از منافع آمریکایی‌ها دفاع کند. مسیر اول این فشارها تحریم‌ها هستند. شش دور از تحریم‌ها علیه ایران در دوران ریاست جمهوری (فعلی) اعمال شده‌اند. ما قصد داریم که واردات نفت از ایران را به صفر نزدیک کنیم. کمپین فشار ما به افشای مسیرهای درآمد ایران ادامه خواهد داد. 12 بندی که وزیر خارجه پامپئو پیشتر اعلام کرد، اهداف ما هستند.

برجام قرار بود فرآیند مطیع کردن ایران نسبت به هنجارهای بین‌المللی را تسریع بخشد. اما ایران به حوثی‌ها موشک‌هایی داد که به سمت ریاض شلیک شد و همچنان از حملات حماس علیه اسرائیل حمایت می‌کند و همچنان جوانان افغان، عراقی و پاکستانی را برای نبرد و مرگ در سوریه به خدمت می‌گیرد.

وی همچنین مدعی شد: ایالات متحده و امارات شبکه مبادله ارز که میلیون‌ها دلار نیروی قدس را منتقل می‌کرد، مختل کردند.

رئیس گروه اقدام ایران در خصوص واکنش های اروپا در زمینه سیاست آمریکا در قبال ایران گفت: من اینگونه توصیف می کنم. ما رفتارهای بدی را برای رسیدن به برجام تحمل کردیم و رفتارهای بدتری را برای حفظ آن تحمل کرده‌ایم. آنچه که ما تلاش می کنیم در گفتگوهای با سه کشور اروپایی انجام دهیم پرداختن به نواقص توافق هسته‌ای است. ما نیازمند اطمینان کافی از دیپلماسی خود هستیم تا اینکه ابتکارهای عمل های خود از جمله تحریم ها و عوامل بازدارنده، به همه ابعاد رفتار مخرب ایران بپردازند. من توصیه می کنم که انفعال می تواند ریسک های گسترده‌ای را داشته باشد. 12 هدفی که پامپئو گفت، قبل از توافق اهدافی بودند که مورد اجماع جامعه بین المللی بودند.

 ما خواهان تغییر رفتار ایران هستیم و هدفمان تغییر رژیم نیست.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com