نیکی هیلی: ایران می‌تواند کره شمالی بعدی باشد
سفیر آمریکا در سازمان ملل اظهار کرد، هیچ گاه تصور نمی کند که مشکل توافق هسته‌ای ایران حل شود

فکر نمی‌کنم هیچ گاه مساله توافق هسته ای ایران حل شود

به نقل از مجله آتلانتیک، نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل در " بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها" در واشنگتن اظهار کرد: فکر نمی‌کنم هیچ گاه مساله توافق هسته ای ایران حل شود. می‌توان آن را به توافقی بهتر تغییر داد اما نمی‌توان آن را به توافقی خوب تبدیل کرد.

هیلی در توضیح اینکه چرا توافق هسته ایران که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، رییس‌جمهور سابق آمریکا وضع شد را مشکل‌ساز می‌داند، ایران را بخشی از چالش گسترده دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در "مقابله با گسترش تسلیحات هسته ای" دانست.

سفیر آمریکا در سازمان ملل اظهار کرد: کره شمالی را ببنید. ببینید چطور تقلا می کنیم تا برنامه تسلیحات هسته ای آنان را متوقف کنیم. (به محض آن که ایران به تسلیحات هسته ای دست یابد) نمی توانیم آن را متوقف کنیم. روسیه و چین زرادخانه هسته ای آن ها را می سازند. ما باید در هر شرایطی از آمریکا دفاع کنیم.

هیلی در راستای ادعاهای بی پایه و اساس آمریکا در خصوص حمایت ایران از تروریسم مدعی شد: در کمک‌های مالی به ایران، میلیون‌ها دلار به این کشور ارائه می‌شود اما آنان آزمایش موشک‌های بالستیک خود و فروش تسلیحات را متوقف نکرده و به حمایت از تروریسم ادامه می‌دهند.

این مقام آمریکایی ادامه داد: من ایران را کره شمالی بعدی می‌دانم. اگر به سرمایه‌گذاری برای ایران ادامه دهید و آنان نیز به اقدامات بد خود ادامه دهند و هیچ کس آنان را مسئول این اقدامات نداند، روزی ما به گونه‌ای از ایران سخن می‌گوییم که امروز از کره شمالی صحبت می‌کنیم.

هیلی همچنین ادعا کرد: سایر طرف‌های حاضر در توافق ایران نزد من آمدند و گفتند، می‌دانیم شما درست می‌گویید اما  از آن جا که همه این توافق را دوست دارند و آن را امضا کرده‌اند و باید بگویند این توافق موفقیت آمیز بوده، در این خصوص محتاط عمل می‌کنند. آنان نمی‌خواهند اعتراف کنند که حتی با وجود این که حسن نیت داشته اند، مرتکب اشتباه شده‌اند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir