رئیسی: مسئولان نباید زندگی اشرافی داشته باشند
تولیت آستان قدس رضوی با تاکید براینکه تبعیض، فساد و فقر به هیچ عنوان زیبنده نظام اسلامی ما نیست، گفت: در حکومت علوی نباید مسئولان زندگی اشرافی داشته باشند

انسان‌ها در طول تاریخ اسلام به دو دسته «ولایتمدار» و «ولایت شعار» تقسیم می شوند

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌ابراهیم رئیسی در ویژه‌برنامه جشن عید‌‌سعید غدیر ‌خم ولایی‌بودن را به‌معنای حکم‌فرمایی امر خدا و دستورات الهی در جامعه معرفی کرد و اظهار داشت: بزرگترین نعمت برای این کشور «نظام ولایی» است، قدر دانستن این نعمت آن است که گفتمان امام و رهبری در جامعه جاری شود و در این میان قبل از هرکس مسئولان و مدیران وظیفه اجرای این رهنمودها را دارند.

وی با تأکید بر اینکه در حکومت علوی نباید مسئولان زندگی اشرافی داشته باشند، افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همواره امام راحل و رهبری معظم انقلاب، توحید به عنوان سنگ زیربنای جامعه، گفتمان ولایت، عدالت اجتماعی و عمل به ارزش‌ها را بیان کرده‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: امام خمینی(ره) در هیچ کجا مردم را به خود دعوت نکردند و همیشه از خدا و اسلام سخن گفتند و امروز نیز رهنمودها و سخنان راهبردی رهبر معظم انقلاب برای دولت و ملت جز دغدغه مردم داشتن و سخن برای خدا گفتن نیست.

وی با تأکید بر اینکه رهنمودها و راهنمایی‌های امام و رهبر معظم انقلاب باید در جامعه اجرایی شود، عنوان کرد: گفتمان امام و رهبری باید در جامعه اجرایی شود تا مردم طعم شیرین عدالت را بچشند. تبعیض، فساد و فقر به هیچ عنوان زیبنده نظامی اسلامی ما نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود به آموزه‌های اجتماعی و حکومت‌داری مولای متقیان امیرالمؤمنین علی(ع) اشاره و اظهار کرد: نامه امیرالمؤمنین علی(ع) به مالک اشتر بهترین الگوی مدیریتی برای تمامی دولتمردان در طول تاریخ است.

حجت‌الاسلام رئیسی با تأکید بر اینکه دولتمردان و حکمرانان در جامعه اسلامی در تمام شئون مدیریتی و فعالیت باید امیرالمؤمنین علی(ع) را الگوی خویش قرار دهند، به محبوبیت شهیدان رجایی و باهنر در نزد ملت ایران اشاره و عنوان کرد: چرا شهید رجایی و شهید باهنر این چنین مورد احترام مردم هستند؟ دلیلش خدمتگزاری مخلصانه برای مردم، دلسوزی و ولایتمداری آن بزرگواران بود و امروز نیز تمام مدیران و مسئولان در جایگاه‌های مختلف کشور بدانند که اگر با هدف قرب الهی مخلصانه برای مردم تلاش کنند، عمل آن‌ها در نزد پروردگار متعال ثبت خواهد بود.

تولیت آستان قدس رضوی انسان‌ها را در طول تاریخ اسلام به دو دسته «ولایتمدار» و «ولایت شعار» تقسیم و تصریح کرد: افتخار می‌کنیم به اینکه شهدا، جانبازان و ایثارگران ما هنگامی که امام امت فرمان داد، مردانه به میدان رفتند و هشت سال از اسلام و مرزها و ناموس کشور در مقابل کفار و بیگانگان صیانت کردند، اینان ولایتمداران بودند.

وی افزود: مدافعین حرم ولایتمدارانی بودند که آن هنگام که احساس کردند جریاناتی دست ساخته استکبار، اسلام و امت مسلمان را تهدید می‌کنند، وارد میدان شدند و غیرتمندانه از اسلام و امت اسلامی دفاع کردند، اما در مقابل کسانی «ولایت‌شعار» هستند که تنها در کلام و شعار از ولایت سخن می‌گویند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در فراز دیگری از بیانات خود ولایت‌پذیری را به معنای «سَمِعْنا وَ أَطَعْنا» دانست و خاطرنشان کرد: تمام صفات عالی انسان در امیرالمؤمنین علی(ع) جلوه‌گر است و ایشان قرآن ناطق هستند.

وی با بیان اینکه امروز گمشده عالم، وجود نورانی و آموزه‌های امیرالمؤمنین(ع) است، تصریح کرد: امام علی(ع) مظهر عدالت، مروت، مردمداری، اجرای عدل و اوج عبودیت پروردگار متعال است.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به داستان بخشیدن انگشتر در رکوع نماز به فقیر توسط امام علی(ع) و آیه «اِنّما وَلیّکم الله و رسوله والّذین آمنوا الّذین یقیمون الصّلوة و یؤتون الزّکاة و هم راکعون» ادامه داد: این آیه و آن داستان گواه اخلاص و دلدادگی امیرالمؤمنین علی(ع) به پروردگار متعال است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه سعادت دنیا و آخرت آدمی در گروی عمل به سخنان انسان‌ساز علی بن ابی‌طالب(ع) است، امیرالمؤمنین(ع) را الگویی برای انسانیت معرفی کرد و اظهار داشت: امام علی(ع) فریاد عدالت انسانی است و هرکسی به عمل، زندگی و سخنان این امام توجه کند، متوجه خواهد شد که امروز ما در زندگی فردی و اجتماعی خود سخت محتاج عمل به سیره و آموزه‌های ایشان هستیم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com